12:54 | 23.03.22 | Նորություններ | 13188
Վիվա-ՄՏՍ-ը տեղեկացնում է, որ բաժանորդների եւ օգտատերերի խնդրանքով, Viber մեսենջերի հետ համագործակցության շրջանակում, Վիվա-ՄՏՍ-ի թողարկած՝ հայատառ ստիկերները կրկին հասանելի են անվճար ներբեռնման համար, արդեն` անժամկետ:
Վիվա-ՄՏՍ-ն իր հայատառ ստիկերների առաջին շարքը` աղջկա կերպարով, թողարկել էր Viber-ում 2019 թվականին, իսկ 2020 թվականին թողարկել էր հայատառ ստիկերների երկրորդ շարքը՝ տղայի կերպարով՝ իր առաջին բջջային հայալեզու խաղի՝ «Սիս-Մասիս»-ի հետ միասին: Աղջկա եւ տղայի կերպարներով ստիկերներն ունեցան ավելի քանի 650 000 ներբեռնում: Սակայն սիրված կերպարներով ստիկերների անվճար ներբեռնման հնարավորությունը  ուներ ժամանակային սահմանափակում:
«Վիվա-ՄՏՍ-ը կարեւորում է բաժանորդների արձագանքներն ու հաշվի է առնում դրանք: Հեռահաղորդակցությունը վաղուց արդեն ավելին է, քան բացառապես ձայնային եւ տվյալների փոխանցման ծառայությունների մատուցման ոլորտ: Մեր՝ թվային փոխակերպման ռազմավարության շրջանակում բավականին մեծ ջանքեր են գործադրվում տարբեր թվային հարթակներում ընկերության եւ բաժանորդների միջեւ երկկողմանի կապ ապահովելու ուղղությամբ: Դրա վառ ապացույցը Վիվա-ՄՏՍ-ի հայատառ ստիկերների կրկին հասանելիությունն է Viber-ում: Մեր բաժանորդների դրական արձագանքն ու ոգեւորությունը նպաստեցին Վիվա-ՄՏՍ-ի՝ սիրված հայատառ ստիկերներն անժամկետ հասանելի դարձնելուն՝ անվճար ներբեռնման հնարավորությամբ: Այս ստիկերները եւս կարեւոր միջոց են սոցցանցերում հայերենը խրախուսելու համար»,- ասել է Վիվա-ՄՏՍ-ի գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը:
Նոր ստիկերները ներբեռնելու համար դրանք կարելի է որոնել Viber-ի ստիկեր-մարկետում՝ գրելով Viva-MTS Stickers: Ստիկերները կարելի է ներբեռնել անվճար եւ օգտագործել առանց սահմանափակումների: Դրանք հասանելի են ինչպես Վիվա-ՄՏՍ-ի, այնպես էլ այլ բջջային օպերատորների բաժանորդներին:

12:54 | 23.03.22 | News | 13207
Viva-MTS has announced that at the request of subscribers and users the Armenian language stickers issued by Viva-MTS and created as part of cooperation with the Viber messenger are back and available for free download without time limitations.
Viva-MTS released the first series of its stickers in Viber in the image of a girl in 2019. In 2020, the company released the second series of stickers with Armenian inscriptions in the image of a boy, along with its first Armenian-language mobile game “Sis-Masis”. The girl and boy stickers have been downloaded more than 650,000 times. However, free downloads of stickers featuring favorite characters were previously available for a limited period.
“Viva-MTS attaches great importance to the feedback of its subscribers and always tries to quickly respond to them. Telecommunications has now become more than just a voice or data service. Our digital transformation strategy aims to provide two-way communication between the company and its subscribers on different digital platforms. The proof of this is the reissue of Armenian language Viva-MTS stickers in Viber. The positive response and enthusiasm of our subscribers helped make the favorite Viva-MTS stickers available for free download without time limitations. We are glad that these stickers are another way to promote the Armenian language in the social media,” Viva-MTS General Manager Ralph Yirikian said.
Stickers can be found in the search field of the Viber sticker market by entering “Viva-MTS Stickers”. You can download them for free and use without restrictions. Stickers are available for subscribers of both Viva-MTS and other mobile operators.