17:07 | 24.07.19 | Նորություններ | 12378
Հուլիսի 24-ին ինկուբատորը հյուրընկալել է Խեսուս (Չուս) Լոզանոյին։ Հայաստանի բիզնես հրեշտակների ցանցի-ի (BANA) իսպանացի ներդրող, Մադրիդի բիզնես հրեշտակների ցանցի համահիմնադիր Լոզանոն բաց դաս է անցկացրել ստարտափների հիմնադիրների հետ։ Ինտերակտիվ խաղերով հանդիպմանը նա բացատրել է, թե ինչպես ճիշտ ներկայացնել բիզնես նախագիծը եւ տպավորել հավանական ներդրողներին։ Նա խորհուրդ է տվել խոսելիս կենտրոնանալ ֆինանսական հարցերի վրա։ Ստարտափների ներկայացուցիչները pitch-եր են արել եւ լսել իրենց բացթողումների մասին։
Հուլիսի 25-ին «Schneider Group» գերմանական ընկերության հայաստանյան գրասենյակի աշխատակիցներ Դիանա Մովսեսյանը եւ Գեւորգ Կարապետյանը կներկայացնեն Հայաստանում կամ ԱՄՆ-ում բիզնեսը սկսելու վերաբերյալ իրավական եւ հարկային հակիրճ ակնարկ եւ կծանոթացնեն, թե ինչպես «Schneider Group»-ը կարող է աջակցել ստարտափներին եւ կպատասանեն բոլոր հարցերին։
Հուլիսի 26-ին Նյու Յորքի համալսարանի պրոֆեսոր Էմմա Առաքելյանը կխոսի, թե ինչպես ստարտափ թիմերը կարող են ճիշտ թիրախավորել միջազգային շուկան։ Շուրջ 25 տարվա բիզնես ռազմավարության, ՏՏ նախագծման եւ կառավարման փորձ ունեցող Էմմա Առաքելյանը հեղինակել է «The Business Caring Formula» գիրքը։
«Մենք միշտ կարեւորում ենք մեր թիմերի շփումը ակտիվ եւ փորձառու գործարարների հետ, հատկապես եթե նրանք ունենք միջազգային փորձ: Նրան տված գիտելիքները առավել օգտակար կարող են լինել մեր ստարտափների համար՝ միջազգային շուկայում հաջողության հասնելու հարցում, ու հենց դրան էլ մենք ձգտում ենք: Վստահ եմ, որ մեր ինկուբատորի թիմի ջանքերով նման հանդիպումներ դեռ շատ կլինեն ի օգուտ մեր մասնակիցների ու հայկական բիզնեսի»,- նշել է Հայաստանում Beeline-ի գլխավոր տնօրեն Անդրեյ Պյատախինը:
Վարպետության դասերով բոլոր հետաքրքրվողները կարող են այցելել Beeline ստարտափ ինկուբատորի ֆեյսբուքյան էջ՝ հետեւելու առաջիկա նորություններին։

July is the month of free workshops and seminars at Beeline Startup Incubator.
On July 24 the incubator hosted Jesus Lozano, the Spanish investor of Business Angel Network of Armenia (BANA) and co-founder of Business Angels Network of Madrid. Lozano held a demonstration lesson for startup founders. Via interactive games, he showed how to pitch business plans and impress potential investors. Lozano also recommended the entrepreneurs to focus on financial matters while pitching. In the second part of the lesson they tried to pitch ideas and received analysis of their errors from Lozano.
On July 25 the incubator will receive Diana Movsesyan and Gevorg Karapetyan from Schneider Group (Germany), who will provide a brief legal and tax review relevant for entrepreneurs who want to start a business in Armenia or the United States. They will also explain how Schneider Group can support startups and answer questions from the audience.
On July 26 the speaker will be Professor Emma Arakelyan of the New York University, who is going to tell the entrepreneurs how a startup team should target the global market. Prof. Arakelyan has around 25 years of experience in business management, IT planning and management. She has also published a book, The Business Caring Formula.
“We always attached importance to communication between our teams and active, experienced business people, especially if they have international experience. The knowledge they share is particularly helpful for our startups for succeeding in the global market, and that is precisely our goal. I am certain that in the future the incubator team will organize more meetings like these, which will be useful for our residents and the business sector in Armenia,” said Beeline Armenia CEO Andrey Pyatakhin.