17:07 | 24.07.19 | Նորություններ | 12378
Հուլիսի 24-ին ինկուբատորը հյուրընկալել է Խեսուս (Չուս) Լոզանոյին։ Հայաստանի բիզնես հրեշտակների ցանցի-ի (BANA) իսպանացի ներդրող, Մադրիդի բիզնես հրեշտակների ցանցի համահիմնադիր Լոզանոն բաց դաս է անցկացրել ստարտափների հիմնադիրների հետ։ Ինտերակտիվ խաղերով հանդիպմանը նա բացատրել է, թե ինչպես ճիշտ ներկայացնել բիզնես նախագիծը եւ տպավորել հավանական ներդրողներին։ Նա խորհուրդ է տվել խոսելիս կենտրոնանալ ֆինանսական հարցերի վրա։ Ստարտափների ներկայացուցիչները pitch-եր են արել եւ լսել իրենց բացթողումների մասին։
Հուլիսի 25-ին «Schneider Group» գերմանական ընկերության հայաստանյան գրասենյակի աշխատակիցներ Դիանա Մովսեսյանը եւ Գեւորգ Կարապետյանը կներկայացնեն Հայաստանում կամ ԱՄՆ-ում բիզնեսը սկսելու վերաբերյալ իրավական եւ հարկային հակիրճ ակնարկ եւ կծանոթացնեն, թե ինչպես «Schneider Group»-ը կարող է աջակցել ստարտափներին եւ կպատասանեն բոլոր հարցերին։
Հուլիսի 26-ին Նյու Յորքի համալսարանի պրոֆեսոր Էմմա Առաքելյանը կխոսի, թե ինչպես ստարտափ թիմերը կարող են ճիշտ թիրախավորել միջազգային շուկան։ Շուրջ 25 տարվա բիզնես ռազմավարության, ՏՏ նախագծման եւ կառավարման փորձ ունեցող Էմմա Առաքելյանը հեղինակել է «The Business Caring Formula» գիրքը։
«Մենք միշտ կարեւորում ենք մեր թիմերի շփումը ակտիվ եւ փորձառու գործարարների հետ, հատկապես եթե նրանք ունենք միջազգային փորձ: Նրան տված գիտելիքները առավել օգտակար կարող են լինել մեր ստարտափների համար՝ միջազգային շուկայում հաջողության հասնելու հարցում, ու հենց դրան էլ մենք ձգտում ենք: Վստահ եմ, որ մեր ինկուբատորի թիմի ջանքերով նման հանդիպումներ դեռ շատ կլինեն ի օգուտ մեր մասնակիցների ու հայկական բիզնեսի»,- նշել է Հայաստանում Beeline-ի գլխավոր տնօրեն Անդրեյ Պյատախինը:
Վարպետության դասերով բոլոր հետաքրքրվողները կարող են այցելել Beeline ստարտափ ինկուբատորի ֆեյսբուքյան էջ՝ հետեւելու առաջիկա նորություններին։

17:07 | 24.07.19 | Новости | 10561
24 июля гостем инкубатора стал Хесус (Чус) Лозано. Испанский инвестор Сети бизнес-ангелов Армении (BANA), соучредитель сети бизнес-ангелов в Мадриде, Лозано провел открытый урок с разработчиками стартапов. На встрече, сопровождающейся интерактивными играми, он объяснил, как правильно представлять бизнес-проекты и произвести впечатление на потенциальных инвесторов. Он посоветовал сконцентрироваться на финансовых вопросах. Представители стартапов подготовили pitch и узнали о своих пробелах.
25 июля сотрудники армянского офиса немецкой компании Schneider Group Диана Мовсесян и Геворг Карапетян представят краткий юридический и налоговый очерк о том, как начать бизнес в Армении или США. Они также расскажут, как Schneider Group может поддержать стартапы и ответят на все вопросы.
26 июля профессор Нью-Йоркского университета Эмма Аракелян расскажет, как стартап-команды могут правильно проанализировать международный рынок. Эмма Аракелян, имеющая 25-летний опыт в сферах бизнес-стратегии, IT разработок и управления, является автором книги The Business Caring Formula.
«Для нас всегда важно общение команд с активными и опытными предпринимателями, особенно, если у них есть международный опыт. Знания, которыми они делятся, могут быть очень полезными для наших стартапов в плане достижения успеха на международном рынке. И именно к этому мы стремимся. Уверен, что усилиями команды инкубатора таких встреч будет еще много – во благо нашим участникам и армянскому бизнесу»,- отметил гендиректор Beeline в Армении Андрей Пятахин.