15:38 | 03.05.19 | Նորություններ | 12460
Այսուհետ Ucom ընկերության շարժական կապի բաժանորդները կկարողանան օգտագործել իրենց iPhone XS, XS Max եւ XR սմարթֆոնները երկու SIM քարտով միաժամանակ:
Apple ընկերության պաշտոնական գործընկեր Ucom-ը տարածաշրջանում առաջինն է ներդնում եւ գործարկում eSIM տեխնոլոգիան, որն այս պահի դրությամբ գործում է աշխարհի ընդամենը 29 երկրներում։ Այս նոր տեխնոլոգիան եկել է փոխարինելու ֆիզիկական SIM քարտերին, մասնավորապես նորագույն սերնդի iPhone-ներում, որոնց մեջ ներկառուցված SIM-ը կոչվում է eSIM։
Եթե բաժանորդների սմարթֆոններն ունեն նման հնարավորություն, մնում է միայն ակտիվացնել ծառայությունը եւ eSIM-ն անմիջապես կգործարկվի։ Արդյունքում բաժանորդները կունենան եւս մեկ հեռախոսահամար իրենց սմարթֆոնում:
«Սա կարեւոր նորամուծություն է մասնավորապես iPhone օգտագործողների համար, քանի որ նրանցից շատերը մշտապես զգում են երկրորդ SIM քարտի անհրաժեշտությունը: Այս պահին մեր ընկերությունը բանակցում է նաեւ Apple Watch 3 կամ 4-ի եւ մի շարք այլ արտադրողների կողմից արտադրվող սմարթֆոնների օգտատերերին նույն հնարավորությունն ընձեռելու ուղղությամբ»,- նշել է Ucom ընկերության համահիմնադիր եւ գլխավոր տնօրեն Հայկ Եսայանը։
eSIM-ն ակտիվացնելու համար անհրաժեշտ է նախ բաժանորդագրվել eSIM ծառայությանը եւ ստանալ հատուկ QR կոդ։ Այնուհետեւ պետք է բացել շարժական կապի կարգավորումներն ինտերնետին միացված սմարթֆոնի վրա, սկանավորել QR կոդը, որից հետո՝ ներբեռնել եւ հաստատել բաժանորդագրությունը: Այս պարզ քայլերից հետո բաժանորդները կկարողանան վայելել իրենց iPhone-ներն արդեն երկու հեռախոսահամարով:
Ծառայությանը հնարավոր է բաժանորդագրվել Երեւանի Ամիրյան 4/7, Հյուսիսային պողոտա 1/2; Yerevan Mall, Արշակունյաց 34; Բագրատունյաց 16/115; Րաֆֆու 39/4; Գայի 17/3; Կոմիտասի 30; Կոմիտասի պող. 8; Էրեբունի 20/52; Տիգրան Մեծի 12/58; Մաշտոցի 5ա/50; Վանտյան 61ա; Սայաթ-Նովա 40/1; Գյումրու Սայաթ-Նովա 7; Վանաձորի Տիգրան Մեծ 61, ինչպես նաեւ Արմավիրի Հանրապետության 7 հասցեներում տեղակայված Ucom-ի սպասարկման կենտրոններում։

15:38 | 03.05.19 | Новости | 10556
Отныне абоненты мобильной связи Ucom смогут использовать свои смартфоны iPhone XS, XS Max и XR одновременно с двумя SIM-картами. Официальный партнер компании Apple компания Ucom первая в регионе внедряет и запускает технологию eSIM, которая на данный момент действует всего в 29 странах. Эта новая технология пришла на смену физическим SIM-картам, в частности, в iPhone-ах нового поколения, встроенная SIM-карта которых называется eSIM.
Фактически, если смартфон абонента поддерживает данную технологию, остается только активировать услугу и eSIM сразу же активируется. В результате у абонента будет еще один номер телефона в смартфоне.
«Это важная инновация в особенности для пользователей iPhone-ов, поскольку большинство из них постоянно ощущают потребность во второй SIM-карте. На данном этапе наша компания ведет переговоры с производителями Apple Watch 3 или 4, а также других смартфонов, чтобы их пользователи имели аналогичную возможность», - отметил соучредитель и генеральный директор компании Ucom Айк Есаян.
Отметим, что для активации eSIM необходимо для начала подписаться на услугу eSIM и получить специальный QR-код. Затем нужно открыть раздел настроек в смартфоне, подключенном к интернету, просканировать QR-код, после чего загрузить и подтвердить подписку. После этих простых шагов абоненты смогут воспользоваться своими iPhone-ами уже с двумя телефонными номерами.
Добавим, что на услугу eSIM можно будет подписаться в центрах обслуживания абонентов Ucom, расположенных в Ереване по адресам Амиряна 4/7, Северный проспект 1/2; Yerevan Mall, Аршакуняц 34; Багратуняц 16/115; Раффи 39/4; Гая 17/3; Комитаса 30; Комитаса 8; Эребуни 20/52; Тиграна Меца 12/58; Маштоца 5а/50; Вантяна 61а; Саят-Нова 40/1; в Гюмри по адресу Саят-Нова 7; в Ванадзоре по адресу Тиграна Меца 61, а также в Армавире по адресу ул. Республики 7.