12:59 | 20.09.18 | Նորություններ | 16928
Ucom ընկերության շարժական կապի այն բաժանորդները, ովքեր մինչեւ 2019թ․ հունվարի 31-ը գործնական, տուրիստական կամ անձնական նպատակով մեկնելու են Ռուսաստան, կվճարեն ռոումինգի ՝ 5 դրամ/ՄԲ սակագին՝ նախկին 15 դրամ/ՄԲ-ի փոխարեն։
Հայաստանից մեկնելուց առաջ անհրաժեշտ է ակտիվացնել Ucom ռոումինգ ծառայությունը՝ հավաքելով *121# եւ Ռուսաստանի Դաշնություն ժամանելուն պես միանալ ՄեգաՖոնի ցանցին։
«Մեր ընկերությունն արտերկրի գործընկերների հետ բանակցելիս ջանք ու եռանդ չի խնայում Ucom շարժական կապի բաժանորդներին յուրաքանչյուր տարի առավել գրավիչ պայմաններ առաջարկելու համար: Լավ է, երբ ռոումինգում հնարավոր է ոչ միայն մտերիմների հետ անընդհատ կապի մեջ մնալ, այլեւ ամսվա վերջում ընկալելի հաշիվ ունենալ», - նշել է Ucom ընկերության համահիմնադիր եւ գլխավոր տնօրեն Հայկ Եսայանը։

12:59 | 20.09.18 | Новости | 16843
Те абоненты мобильной связи компании Ucom, кто до 31 января 2019 года будут находиться в России с рабочим, туристическим или личным визитом, будут платить за роуминг по тарифу в 5 драмов/МБ, вместо прежних 15 драмов/МБ.
Просто при отбытии из Армении необходимо активировать услугу роуминга от Ucom, набрав *121# и по прибытии в Российскую Федерацию подключиться к сети оператора МегаФон.
«Наша компания не жалеет усилий при переговорах с зарубежными партнерами, чтобы ежегодно предоставлять абонентам мобильной связи Ucom более привлекательные условия связи. Хорошо, когда в роуминге возможно не только всегда быть на связи со своими близкими, но и иметь адекватный счет в конце месяца», - отметил со-учредитель и генеральный директор компании Ucom Айк Есаян.