12:59 | 20.09.18 | Նորություններ | 16928
Ucom ընկերության շարժական կապի այն բաժանորդները, ովքեր մինչեւ 2019թ․ հունվարի 31-ը գործնական, տուրիստական կամ անձնական նպատակով մեկնելու են Ռուսաստան, կվճարեն ռոումինգի ՝ 5 դրամ/ՄԲ սակագին՝ նախկին 15 դրամ/ՄԲ-ի փոխարեն։
Հայաստանից մեկնելուց առաջ անհրաժեշտ է ակտիվացնել Ucom ռոումինգ ծառայությունը՝ հավաքելով *121# եւ Ռուսաստանի Դաշնություն ժամանելուն պես միանալ ՄեգաՖոնի ցանցին։
«Մեր ընկերությունն արտերկրի գործընկերների հետ բանակցելիս ջանք ու եռանդ չի խնայում Ucom շարժական կապի բաժանորդներին յուրաքանչյուր տարի առավել գրավիչ պայմաններ առաջարկելու համար: Լավ է, երբ ռոումինգում հնարավոր է ոչ միայն մտերիմների հետ անընդհատ կապի մեջ մնալ, այլեւ ամսվա վերջում ընկալելի հաշիվ ունենալ», - նշել է Ucom ընկերության համահիմնադիր եւ գլխավոր տնօրեն Հայկ Եսայանը։

12:59 | 20.09.18 | News | 16929
Those Ucom mobile service subscribers, who till January 31, 2019 are going to have a business, tourist or personal trip to Russia, will pay a roaming rate of 5 AMD/MB instead of the previous 15 AMD/MB.
It is simply required to activate the Ucom Roaming service before departure from Armenia, by dialing *121#, and connect to MegaFon network upon arrival to Russian Federation.
«Our company does its best to offer more attractive terms to the mobile subscribers of Ucom. It is good, that in roaming it is possible not only to always stay in touch with your close ones, but to have an acceptable bill at the end of the month», said Hayk Yesayan, Co-Founder and Director General at Ucom.