07:07 | 23.05.16 | Նորություններ | 6269
Synopsys ընկերության կենտրոնակայանում կայանալիք ֆորումի ուշադրության կենտրոնում կլինեն ստարտափների զարգացմանը վերաբերող հարցեր, ինչպես նաեւ կամփոփվեն Հայաստան-ԱՄՆ ՏՏ ոլորտի աքսելերացիոն ծրագրի արդյունքները:
Ֆորումին մասնակցությունն անվճար է: Հայտը հասանելի է այստեղ:
Միջոցառման շրջանակում քննարկվող այլ թեմաներից են՝ ՏՏ զարգացումները Հայաստանում՝ հաջողության պատմություններ, գլոբալ ստարտափների համար էկոհամակարգի ստեղծումը եւ գլոբալ շուկաներին կապելու հնարավորությունները, ՀՀ-ում ներդրումային հնարավորությունները եւ մարտահրավերները, կրթության դերը ստարտափ տաղանդների հայտնաբերման գործում:
Armenia IT Forum-ը կազմակերպվում է ArmTech Congress-ի շրջանակում՝ Ձեռնարկությունների ինկուբատորի հիմնադրամի, ՀՀ կառավարության եւ Համաշխարհային բանկի, Ձեռներեցության զարգացման եւ ղեկավարների վերապատրաստման կենտրոն (CEED) հիմնադրամի կողմից: Կազմակերպիչների թվում են Ինֆորմացիոն տեխնոլոգիաների ձեռնարկությունների միությունը (ԻՏՁՄ) եւ ՏՏ գործատուների միությունը:

07:07 | 23.05.16 | News | 6314
The forthcoming forum organized in Synopsys campus will focus on start-up development highlighting and the results of the Armenia-US IT Acceleration Program.
Registration in the forum is free. You can register here.
Forum discussions will also evolve around recent developments and success stories in IT industry in Armenia, building of an ecosystem for global startups and connecting to global markets, challenges and opportunities of investing in Armenia, and the role of education in unlocking startup talent.
Armenia IT Forum is organized in the framework of ArmTech Congress by Enterprise Incubator Foundation (EIF), Armenian Government and World Bank, jointly with the Center for Entrepreneurship and Executive Development (CEED), in partnership with the Union of IT Enterprises (UITE) and the Union of Employers of ICT (UE ICT).