12:52 | 25.01.16 | Նորություններ | 4968
ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի եւ «Ֆուլեր Տնաշինական Կենտրոնի» համագործակցության արդյունքում, Հայաստանի տասը մարզում 2015թ. ավարտվել է  կիսակառույց 21 տան շինարարություն, եւս 19-ը վերանորոգվել է, որից  10-ը՝ Արագածոտնի մարզում:
ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանն ու Հայաստանի «Ֆուլեր Տնաշինական Կենտրոնի» նախագահ Աշոտ Եղիազարյանն այցելել են սահմանամերձ Գետափ համայնք: Ծրագրի շրջանակում Գեւորգյանների ընտանիքը հիմնովին նորոգել է տան տանիքը:
«Այն արդյունքները, որոնք մենք հրապարակում ենք իրականացրած ծրագրերի շրջանակներում, մեզ համար պարզապես թվեր չեն, դրանք մարդկային ճակատագրեր են: Եթե աջակցություն ստացած եւ խնդիրները հաղթահարած ընտանիքներն իրենցից հեռացնեն ապրած դժվարությունների հիշողությունը եւ լավատեսությամբ լցվեն, ուրեմն մեր ծրագիրը կարելի է համարել հաջողված: Դա անչափ կարեւոր է ոչ միայն տան ավագների, այլեւ այդ հարկի տակ մեծացող երեխաների, մեր հասարակության համար: Հուսահատությունը թուլացնող հոգեվիճակ է, իսկ մեզ հարկավոր է ամրանալ», - ասել է ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը:

12:52 | 25.01.16 | Новости | 4950
В результате сотрудничества ВиваСелл-МТС и «Домостроительного центра Фулера» в десяти марзах Армении в течение 2015 года было завершено строительство 21 дома, еще 19 были отремонтированы. 10 из этих домов расположены в марзе Арагацотн.
Гендиректор ВиваСелл-МТС Ральф Йирикян и глава «Домостроительного центра Фулера» Ашот Егиазарян поселили приграничную общину Гетап, где в рамках программы был проведен капитальный ремонт крыши дома семьи Геворкян.
«Результаты, которые мы сообщает в рамках проведенной программы, для нас не просто цифры. Это человеческие судьбы. Если люди, получившие помощь и преодолевшие свои проблемы, освободятся от воспоминаний о трудностях и наполнятся оптимизмом, значит, нашу программу можно считать удавшейся. Это очень важно, не только для старших членов семьи, но и для детей, которые растут под этой крышей, а также для всего нашего общества. Безнадежность ослабляет, а нам нужно становиться сильнее», - сказал гендиректор ВиваСелл-МТС Ральф Йирикян.