15:27 | 22.10.15 | Նորություններ | 6944
Beeline-ը հայտարարում է ինտերնետի միջոցով հաճախորդների էլեկտրոնային սպասարկման տարբերակների ընդլայնման մասին:
Beeline բաժանորդներին միաժամանակ հասանելի են դարձել էլեկտրոնային սպասարկման 3 տարբերակ` Facebook-ում անձնական հաղորդագրության, customer_care@beeline.am էլեկտրոնային հասցեի եւ ընկերության կայքում «Օնլայն խորհրդատուի» միջոցով:
Facebook-ում Beeline-ի պաշտոնական էջում չաթի օգնությամբ բաժանորդները կարող են ստանալ լիարժեք սպասարկում, ինչպիսին ստանում են Հաճախորդների սպասարկման կենտրոն զանգերի միջոցով: Այս հարթակում բաժանորդների սպասարկումը ներառում է Beeline բջջային եւ ֆիքսված կապի բոլոր ծառայությունները: Բաժանորդին անհրաժեշտ է միայն էջին ուղղված անձնական հաղորդագրության միջոցով գրել իրեն հետաքրքրող հարցը:
Beeline-ը միաժամանակ առաջարկում է հաճախորդների սպասարկում էլեկտրոնային փոստի միջոցով:
Ծրագրի առաջին փուլում հաճախորդների սպասարկումը Facebook-ում եւ էլեկտրոնային փոստի միջոցով հասանելի է ժ. 09:00-ից մինչեւ 24:00-ն:
Այս պահի դրությամբ չաթի եւ էլեկտրոնային փոստի միջոցով սպասարկման դեպքում մասնագետի բաժանորդին պատասխանելու սպասելաժամանակը չի գերազանցում 28 րոպեն:
Հաճախորդների էլեկտրոնային սպասարկման ծառայությունների թվում է նաեւ http://www.beeline.am պաշտոնական կայքում գործող «Օնլայն խորհրդատու» ծառայությունը: Այս հարթակում նույնպես հաճախորդները կարող են ստանալ լիարժեք սպասարկում:
«Մենք ավելի ու ավելի հաճախ ենք լսում այն մասին, որ բաժանորդները սկսում են նախապատվություն տալ էլեկտրոնային սպասարկման տարբերակներին: Երիտասարդ սերնդի համար արդեն հարմարավետ չէ այցելել գրասենյակներ, լքել շփման, աշխատանքի կամ ազատ ժամանակի համար սովորական դարձած իրենց միջավայրը: Սոցիալական ցանցերի թվային աշխարհն ընդլայնվում է, եւ դրան զուգահեռ թվային է դառնում նաեւ մեր ընկերությունը: Հպարտությամբ կարող եմ նշել, որ Հայաստանում մենք առաջինն ենք սկսել տրամադրել հաճախորդների լիարժեք առցանց սպասարկում սոցիալական ցանցերի միջոցով: Beeline-ը պատրաստ է լինել հաճախորդների կողքին ամենուրեք, այդ թվում նաեւ վիրտուալ աշխարհում` հոգ տանելով ծառայությունների որակի, հարմարավետության եւ հասանելիության մասին»,  ասել է Հայաստանում Beeline-ի գլխավոր տնօրեն Անդրեյ Պյատախինը:
«Մենք ունենք հաճախորդների հետ աշխատելու բավականին մեծ փորձ եւ ես, առավել քան համոզված եմ, որ մեր կողմից առաջարկվող էլեկտորնային սպասարկման եղանակները շատ կարճ ժամանակահատվածում կդառնան պահանջված հատկապես երիտասարդների շրջանում։ Ժամանակակից աշխարհը շատ արագ է փոփոխվում եւ ես անչափ ուրախ եմ, որ ավանդական սպասարկման եղանակներից բացի մենք մեր բաժանորդներին առաջարկում ենք նաեւ ժամանակակից լուծումներ։ Հավատացնում եմ, որ մենք կշարունակենք անել հնարավոր ամեն ինչ, որպեսզի յուրաքանչյուր բաժանորդ ստանա առավել որակյալ, արագ եւ հարմարավետ սպասարկում»,- նշել է Հաճախորդների սպասարկման ծառայության ղեկավար Աննա Ավետիսյանը:

15:27 | 22.10.15 | Новости | 6945
Одновременно, нашим абонентам стали доступны три вида электронного клиентского обслуживания: в Facebook, с помощью электронной почты customer_care@beeline.am и посредством услуги "on-line консультант" на сайте компании.
С помощью чата в официальной группе Beeline в Facebook клиенты могут получить полноценное обслуживание, аналогично сервису в Call-centre. Здесь доступно обслуживание по всему спектру услуг мобильной фиксированной и интернет связи Beeline. Абонентам нужно всего лишь задать интересующий их вопрос в чате на странице Beeline.
Также Beeline запустил сервис клиентского обслуживания по электронной почте. По адресу customer_care@beeline.am клиенты могут обращаться по всему спектру услуг компании. Обслуживание клиентов в Facebook и по электронной почте на первом этапе проекта доступно ежедневно с 09:00 до 24:00. Отметим, что время ожидания ответа в чате и по электронной почте, в среднем, не превышает 28 минут.
Напомним, что из сервисов электронного клиентского обслуживания на официальном сайте компании www.beeline.am также действует услуга "on-line консультант". Тут клиенты тоже могут получить полноценное обслуживание, аналогично чату в Facebook.
«Мы все чаще и чаще слышим, что наши абоненты начинают отдавать предпочтение услугам электронного клиентского обслуживания. Молодому поколению уже не комфортно «выходить» из социальных сетей, покидать привычный и комфортный круг общения, работы или досуга в социальных сервисах. Цифровой мир социальных сетей стремительно расширяется и вместе с ним цифровой становится и наша компания. Мы с большой гордостью можем сообщить клиентам, что первыми в Армении стали предоставлять сервис on-line клиентского обслуживания в социальных сетях. Beeline готов быть рядом с клиентами везде, в том числе, и в виртуальном мире, заботясь о качестве удобстве и доступности своих услуг», - сказал Генеральный директор Beeline в Армении Андрей Пятахин.
«У нас есть очень богатый опыт обслуживания клиентов, и я, более чем уверена, что новые способы электронного клиентского обслуживания в очень короткий срок станут популярными, особенно у молодежи. Мир современных технологий и услуг меняется очень быстро, и то, что наша компания, параллельно с традиционными сервисами клиентского обслуживания предлагает и современные – повод для радости и гордости. Уверяю, мы продолжим делать все возможное, чтобы каждый клиент получал максимально качественное быстрое и удобное обслуживание», - отметила Руководитель службы по обслуживанию клиентов Beeline в Армении Анна Аветисян.
Электронное обслуживание клиента осуществляется на том языке, на котором поступило обращение. Специалист предоставляет обратную связь клиенту ответным письмом или сообщением, при необходимости, информирует о процессе или о результате обработки заявки или запроса. В случае если обращение требует дополнительного времени для решения, специалист отправляет дополнительное письмо или сообщение клиенту с информацией относительно сроков решения запроса.