15:10 | 30.01.15 | Նորություններ | 6970
Ընկերության տարածած հաղորդագրության համաձայն՝ այս նախաձեռնությունը «ՎիմպելԿոմ»-ի կորպորատիվ սոցիալական պատասխանատվության առանցքային բաղադրիչն է եւ նպատակ  ունի «Օգնել երիտասարդներին կառուցել իրենց ապագան»:
«Առաջիկա տարիների ընթացքում երիտասարդները կբախվեն բազմաթիվ մարտահրավերների հետ: «Թող քո հետք»-ի միջոցով մենք կարող ենք միավորել տեխնոլոգիաները, մեր փորձն ու կրթությունը, որպեսզի օգնենք նրանց` ճիշտ կառուցել իրենց ապագան: Ես հպարտ եմ այս ոլորտում մեր ունեցած ձեռքբերումներով, սակայն այս նախաձեռնությամբ մենք նպատակ ունենք ավելի հեռուն գնալու»,- ասել է «Վիմպելկոմ»-ի գլխավոր գործադիր տնօրեն Ջո Լունդերը:
Make Your Mark  ծրագիրը բաղկացած է 3 հիմանական ուղղություններից.
- Աջակցել կրթություն ստանալու հնարավորությունից զրկված երիտասարդներին բարելավելու իրենց կյանքը։
- Աջակցել երիտասարդ ձեռներեցներին իրականություն դարձնել իրենց գաղափարները՝ օգտագործելով բջջային տեխնոլոգիաները։ Ստեղծել նոր թվային բիզնեսներ` օգնելով երիտասարդներին, նրանց համայնքներին եւ զարգացնելով տվյալ տարածաշրջանի տնտեսությունը:
- Ոգեշնչել երիտասարդներին օգտագործել իրենց էներգիան, ստեղծագործական եւ բիզնես գաղափարները հասարակության մարտահրավերները հաղթահարելու նպատակով։ Օգնել ստեղծելու «ծառայություններ հասարակության համար» (առողջապահության, կրթության, ֆինասնական եւ գյուղատնտեսության ոլորտներում)` ձեւավորելով ավելի կայուն ապագա երիտասարդների, համայնքների եւ հասարակության համար:
«Make Your Mark  նախաձեռնության միջոցով «Վիմպելկոմ»-ը նպատակ ունի էլ ավելի ընդլայնելու եւ զարգացնելու բոլոր այն սոցիալական ծրագրերն, որոնք արդեն իսկ իրականացվում են ընկերության տարբեր բիզնես միավորներում եւ գործող ընկերություններում` նպատակ ունենալով խթանել նորարարությունն ու տեխնոլոգիական ձեռներեցության զարգացումը»,- ասված է հաղորդագրությունում:

15:10 | 30.01.15 | Новости | 6995
Согласно распространенному компанией сообщению, данная инициатива является центральным элементом политики корпоративной социальной ответственности «Вымпелком», а ее цель - «помочь молодежи построить свое будущее».
«В будущем молодежь будет сталкиваться со множеством вызовов. Благодаря «Оставь свой след» мы сможем объединить технологии, наш опыт и знания, чтобы помочь им построить свое будущее. Я горжусь нашими достижениями в данной сфере, однако наша инициатива преследует более далеко идущие цели»,- сказал генеральный исполнительный директор «Вымпелком» Джо Лундер.
Программа Make Your Mark состоит из трех основных направлений.
- Помощь молодым людям, лишенным возможности получить образование, в улучшении их жизни.
- Помощь молодым предпринимателям в осуществлении их идей с использованием сотовых технологий. Создание новых цифровых предприятий, оказанием помощи молодежи, их общинам с развитием экономики данного региона.
- Воодушевление молодежи на использование своей энергии, творческих и бизнес-идей для преодоления общественных вызовов. Помощь в создании «услуг для общества» (в сферах здравоохранения, образования, финансовой и сельскохозяйственной), с формированием более стабильного будущего для молодежи, общин и общества.
«Посредством инициативы Make Your Mark  «Вымпелком» стремится еще более расширить и развить круг социальных программ, которые уже осуществляются в различных бизнес-объединениях компании и действующих компаниях с целью стимулирования инноваций и развития технологического предпринимательства»,- говорится в сообщении.