16:16 | 23.09.14 | Նորություններ | 5225
Աճուրդում վաճառքի էին հանվել նոր 041 համարային շարքի 11 լավագույն համարները: Աճուրդի ընթացքում մասնակիցները ներկայացրել էին 181 հայտ: Ներկայացված համարների վաճառքից ստացված ընդհանուր գումարը կազմել է 26 956 717 դրամ:
Իր խոստումի համաձայն՝ Orange-ն ամբողջ գումարը նվիրաբերել է «Պահենք երեխաներին ընտանիքում» բարեգործական ծրագրին: Բացի այդ, Orange-ը կրկնապատկել է ամենաբարձր հայտագինը, որը կազմել է  5 200 000 դրամ՝ այն նույնպես ուղղելով նշված ծրագրին:
«Տպավորված ենք մեր բարեգործական աճուրդի արդյունքներով: «Պահենք երեխաներին ընտանիքում» ծրագիրն իրականացնում ենք Վորլդ Վիժն Հայաստան կազմակերպության հետ համատեղ եւ այն Orange Հիմնադրամի ամենակարեւոր  ծրագրերից մեկն է: Այս 32 մլն դրամը հնարավորություն կտա օգնել շուրջ 30 երեխայի վերադառնալ տուն: Orange Հիմնադրամի անունից շնորհակալություն եմ հայտնում աճուրդի բոլոր մասնակիցներին՝ ակտիվ մասնակցության եւ առատաձեռնության համար», - ասել է Օրանժ Արմենիայի գլխավոր տնօրեն, Orange Հիմնադրամի խորհրդի նախագահ Ֆրանսիս Ժելիբտերը:
Orange Հիմնադրամի եւ Վորլդ Վիժն Հայաստան կազմակերպության «Պահենք երեխաներին ընտանիքում» համատեղ ծրագիրն իրականացվում է 2012 թվականից:
Այն Orange բաժանորդներին հնարավորություն է տալիս յուրաքանչյուր ամիս նվիրաբերել 100 կամ 500 դրամ: Ամսվա վերջում Orange Հիմնադրամը կրկնապատկում է ամսվա ընթացքում հավաքագրված գումարը եւ ուղղում ծրագրի իրականացմանը:

16:16 | 23.09.14 | Новости | 5242
Сегодня компания Orange объявила результаты благотворительного аукциона «Один телефонный номер - одна судьба».
На аукционе были распроданы 11 лучших телефонных номеров с кодом 041. Участники подали 181 заявок. Вся выручка от продажи номеров составила 26 956 717 драмов.
Компания Orange, как и обещала, пожертвовала всю сумму на благотворительную программу «Оставим детей в семье». Кроме того, Orange удвоила самую высокую ставку, которая составила 5 200 000 драмов, опять же направив всю сумму на программу.
«Мы впечатлены результатами благотворительного аукциона. Программу «Оставим детей в семье» мы осуществляем в сотрудничестве с организацией World Vision Armenia, это одна из важнейших программ Фонда Orange. Эти 32 млн. драмов позволят помочь около 30 детям вернуться домой. От имени Фонда Orange благодарю всех участников аукциона за активное участие и щедрость», - сказал председатель Совета Фонда Orange Франсис Желибтер.
Совместная программа «Оставим детей в семье» Фонда Orange и организации World Vision Armenia стартовала в 2012 году.
Она позволяет абонентам каждый месяц пожертвовать 100 или 500 драмов. В конце месяца Фонд Orange удваивает собранную сумму и направляет на осуществление программы.