10:41 | 27.02.13 | Նորություններ | 6894
ԱրմենՏելը (Beeline ապրանքանիշ) սկսել է Android համակարգով աշխատող Alcatel One Touch 985D սենսորային հեռախոսի վաճառքները:
Միանալով «Սուպերմիքս» կանխավճարային սակագնային փաթեթին` ֆիզիկական անձինք կարող են ձեռք բերել այս սմարթֆոնը 69 960 դրամով, որից 34 980 դրամը փոխանցվում է բաժանորդի հաշվեկշռին: Այդ գումարը բաժանորդը կարող է օգտագործել բջջային կապի ցանկացած ծառայության համար, հայտնել են ընկերությունում:
Alcatel One Touch 985D սենսորային հեռախոսն աշխատում է ОС Android օպերացիոն համակարգով,  ֆոտոխցիկի լուծաչափն է 5 ՄՊ ` ավտոֆոկուսի եւ տեսա-հեռարձակման հնարավորությամբ, ունի  ճակատային տեսախցիկ`  տեսազանգեր եւ տեսազրույց վարելու համար:  Dual SIM տարբերակը թույլ է տալիս օգտվել լրացուցիչ քարտի հնարավորությունից: Սմարթֆոնի 3,5-դույմանոց էկրանն ունի Multitouch ֆունկցիա: Կապի ստանդարտներն են` GSM Quad band, UMTS, HSPA, Wi-Fi b/g/n, Bluetooth 4.0:
Սմարթֆոնը հագեցած է էլեկտրոնային կողմնացույցով, G-սենսորով: Հիշողությունը` 150 ՄԲ է մինչեւ 32 ԳԲ ավելացնելու հնարավորությամբ: Ունի Mp3-նվագարկիչ եւ FM-ռադիո: Երաշխիքային ժամկետը մեկ տարի է:
«Ընկերության նոր առաջարկը միավորում է բազմաֆունկցիոնալ սմարթֆոնը մեր առաջատար սակագնային փաթեթի հետ: Հաճախորդը փաստացիորեն ձեռք է բերում հեռախոս կես գնով, իսկ հեռախոսի հաշվին առկա նախնական հաշվեկշիռը եւ սմարթֆոնի մուլտիմեդիա հնարավորությունները թույլ կտան մեր բաժանորդներին լիարժեք զգալ Հայաստանի խոշորագույն  հեռահաղորդակցության օպերատորի կողմից մատուցվող ծառայությունների հարմարավետությունը»,- նշել է ԱրմենՏելի գլխավոր տնօրենի ժամանակավոր պաշտոնակատար Կարեն Շախնազարյանը:

10:41 | 27.02.13 | News | 6899
All the individuals may purchase the smartphone in Beeline sales and service offices for AMD 69 960 with subscription to "Super Mix" prepaid tariff plan, and AMD 34 980 is added to the subscriber's balance. The customer may use the sum for any mobile services, the company reported.
Alcatel One Touch 985D is OC Android-based, features a 5 mega pixel main camera with auto-focus function and video support and front camera to make video calls and video chat. Dual SIM option allows using an extra SIM card. The display features a 3.5 inch screen with Multitouch function.
Supported communication standards - GSM Quad band, UMTS, HSPA, Wi-Fi b/g/n, Bluetooth 4.0.
The smartphone packs a G-sensor and e-compass. The phone sports a 150MB built-in memory with an option of 32GB expansion. The phone also has the function of noise reduction, MP3 player and FM radio. The guarantee period - 1 year.
"New ArmenTel's option features a multifunctional smartphone with Beeline's top tariff offer. I should note that a customer in fact purchase the smartphone for the half-price, a large starting balance and broad multimedia options of the smartphone will allow him fully feel the comfort and convenience of using the services of Armenia's largest communication operator", said acting CEO of the company Karen Shahnazaryan.