10:41 | 27.02.13 | Նորություններ | 6894
ԱրմենՏելը (Beeline ապրանքանիշ) սկսել է Android համակարգով աշխատող Alcatel One Touch 985D սենսորային հեռախոսի վաճառքները:
Միանալով «Սուպերմիքս» կանխավճարային սակագնային փաթեթին` ֆիզիկական անձինք կարող են ձեռք բերել այս սմարթֆոնը 69 960 դրամով, որից 34 980 դրամը փոխանցվում է բաժանորդի հաշվեկշռին: Այդ գումարը բաժանորդը կարող է օգտագործել բջջային կապի ցանկացած ծառայության համար, հայտնել են ընկերությունում:
Alcatel One Touch 985D սենսորային հեռախոսն աշխատում է ОС Android օպերացիոն համակարգով,  ֆոտոխցիկի լուծաչափն է 5 ՄՊ ` ավտոֆոկուսի եւ տեսա-հեռարձակման հնարավորությամբ, ունի  ճակատային տեսախցիկ`  տեսազանգեր եւ տեսազրույց վարելու համար:  Dual SIM տարբերակը թույլ է տալիս օգտվել լրացուցիչ քարտի հնարավորությունից: Սմարթֆոնի 3,5-դույմանոց էկրանն ունի Multitouch ֆունկցիա: Կապի ստանդարտներն են` GSM Quad band, UMTS, HSPA, Wi-Fi b/g/n, Bluetooth 4.0:
Սմարթֆոնը հագեցած է էլեկտրոնային կողմնացույցով, G-սենսորով: Հիշողությունը` 150 ՄԲ է մինչեւ 32 ԳԲ ավելացնելու հնարավորությամբ: Ունի Mp3-նվագարկիչ եւ FM-ռադիո: Երաշխիքային ժամկետը մեկ տարի է:
«Ընկերության նոր առաջարկը միավորում է բազմաֆունկցիոնալ սմարթֆոնը մեր առաջատար սակագնային փաթեթի հետ: Հաճախորդը փաստացիորեն ձեռք է բերում հեռախոս կես գնով, իսկ հեռախոսի հաշվին առկա նախնական հաշվեկշիռը եւ սմարթֆոնի մուլտիմեդիա հնարավորությունները թույլ կտան մեր բաժանորդներին լիարժեք զգալ Հայաստանի խոշորագույն  հեռահաղորդակցության օպերատորի կողմից մատուցվող ծառայությունների հարմարավետությունը»,- նշել է ԱրմենՏելի գլխավոր տնօրենի ժամանակավոր պաշտոնակատար Կարեն Շախնազարյանը:

10:41 | 27.02.13 | Новости | 6910
АрменТел (торговая марка Beeline) начал продажи сенсорного смартфона Alcatel One Touch 985D на базе Android.
Физические лица могут приобрести смартфон в офисах продаж и обслуживания Beeline за 69 960 драмов при подключении к предоплатному тарифному плану «Super Mix». При этом 34 980 драмов начисляется на счет абонента. Эту сумму клиент может использовать для любых услуг мобильной связи, сообщили в компании.
Alcatel One Touch 985D работает под управлением ОС Android, оснащен 5-мегапиксельной основной камерой с функцией автофокуса и поддержкой видеотрансляции, а также фронтальной камерой для осуществления видеозвонков и видеочата. Опция Dual SIM позволяет использовать дополнительную SIM-карту. Экран смартфона представляет собой 3,5-дюймовый емкостный дисплей с функцией Multitouch.
Поддерживаемые стандарты коммуникации - GSM Quad band, UMTS, HSPA, Wi-Fi b/g/n, Bluetooth 4.0.
Смартфон укомплектован датчиком положения, G-сенсором и электронным компасом. Встроенная память телефона — 150 МБ, с возможностью расширения до 32 ГБ. Также присутствует функция подавления шума, Mp3-плеер, FM-радио. Гарантийный срок смартфона - 1 год.
«Новое предложение АрменТел объединяет многофункциональный смартфон с самым передовым тарифным предложением Beeline. Отмечу, что клиент, фактически, приобретает телефон за полцены, а большой стартовый баланс и широкие мультимедийные возможности смартфона позволят ему полноценно почувствовать комфорт и удобство пользования услугами крупнейшего оператора связи Армении», — сказал и.о. гендиректора компании Карен Шахназарян.