18:06 | 13.01.12 | Նորություններ | 4224
Երեւան/Մեդիամաքս/. 2011թ. դեկտեմբերի 31-ին եւ 2012թ. հունվարի 1-ին ԱրմենՏել-ի (Beeline ապրանքանիշ) բջջային ցանցի բաժանորդներն իրականացրել են 5.1 մլն զանգ` 1 րոպե 19 վայրկյան միջին տեւողությամբ:
Ֆիքսված ցանցի բաժանորդները կատարել են շուրջ 4 մլն զանգ` 1 րոպե 54 վայրկյան միջին տեւողությամբ, հայտնել են ընկերությունում:
Նշված ժամանակահատվածում Beeline բջջային ցանցի բաժանորդներն ուղարկել են ավելի քան 800 հազ. SMS հաղորդագրություն: Ամանորյա տոներին Beeline ցանցում SMS հաղորդագրությունները հասցեատիրոջը հասցնելու միջին արագությունը կազմել է 3 վայրկյան, իսկ հաջողությամբ հասցված հաղորդագրությունների տոկոսը գերազանցել է 99,8 նիշը:
Ընկերության տվյալների փոխանցման կապուղիներով վերը նշված ժամանակահատվածում ստացվել/փոխանցվել է ավելի քան 217 ՏԲ ծավալով տվյալ:
Ընկերությունում նշել են նաեւ, որ ինչպես ամանորյա գիշերն, այնպես էլ հաջորդող հանգստյան օրերին Հայաստանի ամբողջ տարածքում Beeline-ի բոլոր տեխնիկական համակարգերն աշխատել են անխափան: «Ամանորյա տոներին Beeline ցանցի բոլոր հանգույցների անխափան եւ որակյալ աշխատանքը վկայում է մեր ենթակառուցվածքների տեխնիկական բարձր հագեցվածության մասին», - նշել է ընկերության գլխավոր տնօրեն Իգոր Կլիմկոն:

18:06 | 13.01.12 | Новости | 4209
Ереван/Медиамакс/. 31 декабря 2011г. и 1 января 2012г. абоненты мобильной связи Арментел (торговая марка Beeline) совершили более 5.1 млн. звонков.
Абоненты фиксированной сети совершили около 4 млн. звонков; за тот же период времени абоненты мобильной сети Beeline передали более 800 тыс. SMS-сообщений,  средняя скорость доставки которых в новогодние праздники составила немногим более 3 секунд, а процент удачно доставленных сообщений превысил отметку 99,8, сообщили в компании.
Всего по каналам передачи данных компании за неполные два праздничных дня было передано более 217 ТБ трафика.
В компании отметили, что все технические системы АрменТел на всей территории Армении работали стабильно как в новогоднюю ночь, так и во время последующих каникул. Сбоев в работе мобильной и фиксированной сетей компании зафиксировано не было. «Бесперебойная и качественная работа всех звеньев сети Beeline в новогодние праздники наглядно демонстрирует высокую степень технического оснащения нашей инфраструктуры»,- отметил генеральный директор компании Игорь Климко.