17:36 | 07.12.11 | Նորություններ | 4178
Երեւան/Մեդիամաքս/. Orange-ը համագործակցության ծավալուն ծրագիր է սկսում Հայաստանի Պետական Ճարտարագիտական Համալսարանի Գյումրու եւ Վանաձորի մասնաճյուղերի հետ:
Մասնաճյուղերի ուսանողները կկարողանան մասնագիտական պրակտիկա անցնել Orange-ում, իսկ Orange-ի աշխատակիցները մասնագիտական եւ վերապատրաստման դասընթացներ կիրականացնեն ուսանողների համար:
«Բոլորս էլ գիտենք, որ կարիերայում ամենադժվարն առաջին աշխատանքային փորձն է: Ավելի դժվար է, երբ չես բնակվում մայրաքաղաքում: Երջանիկ ենք սկսել այս համագործակցությունը երկու համալսարանների հետ, քանի որ կարծում ենք, որ Հայաստանը ոչ միայն Երեւանն է, այլ բոլոր մարզերը` մեծ ու փոքր բնակավայրերով: Հուսով եմ, որ մեր համագործակցությունը երկարատեւ ու արդյունավետ կլինի», - ասել է Orange Արմենիա ընկերության գլխավոր տնօրեն Բրունո Դյութուան:
ՀՊՃՀ Վանաձորի մասնաճյուղում տեղի ունեցավ նաեւ անվճար Wi-Fi անկյան պաշտոնական բացումը:
Orange Արմենիա-ն իր բարեգործական կառույցի` Orange Հիմնադրամի միջոցով մասնաճյուղերից յուրաքանչյուրին փոխանցեց մեկական միլիոն դրամ, որը պետք է հատկացվի արդեն ընտրված 15 ուսանողների ուսման վարձի մարմանը:

17:36 | 07.12.11 | News | 2709
Yerevan/Mediamax/. Orange launches a large-scale program with the Gyumri and Vanadzor branches of Yerevan State Engineering University.
The students of the branches will be able to take a professional practice in Orange and the Orange’s specialists will conduct retraining and professional courses for the students.
“Everybody knows that job experience is the most difficult in starting a career. It’s much harder when you don’t live in a capital. We are happy to start this cooperation with the two universities as we think that Armenia is not only Yerevan but all the marzes with large and small settlements. I hope it will be a long-term and productive cooperation”, said Orange Armenia CEO Bruno Duthoit.
Free Wi-Fi corner in YSEU Vanadzor branch was official opened today.
Orange Armenia transferred AMD 1million to each branch through Orange Fund, its charity structure, which will cover the tuition fees of 15 students.