12:56 | 24.11.11 | Նորություններ | 2901
Երեւան/Մեդիամաքս/. Microsoft-ը Windows Phone ծրագրային ապահովման զարգացման եւ թեստավորման նպատակով փնտրում է նոր ինժեներ` սմարթֆոնների շուկայում Windows Phone 8 նոր հարթակն ավելի հաջող դարձնելու համար:
Ինչպես հաղորդում է Cnews.ru-ն, իր կայքում ընկերությունը պարզաբանել է, որ աշխատանքի հիմնական նպատակը ОС Windows Phone-ն ավելի մրցունակ դարձնելն է:
«Մենք ավելացնում ենք նոր հնարավորությունները, որպեսզի Windows Phone հարթակն ուժեղ մրցակից դառնա Apple iPhone եւ Android հեռախոսների համար»,- նշել են Microsoft-ում:

12:56 | 24.11.11 | Новости | 2905
Ереван/Медиамакс/. Microsoft ищет нового инженера по развитию и тестированию программного обеспечения Windows Phone, чтобы сделать новую платформу Windows Phone 8 более успешной на рынке смартфонов.
Как сообщает Cnews.ru, на своём сайте компания объяснила, что работа будет заключаться в том, чтобы помочь сделать ОС Windows Phone более конкурентоспособной:
«Мы добавляем новые возможности, чтобы сделать платформу Windows Phone сильным прямым конкурентом для Apple iPhone и Android-телефонов», - отмечает Microsoft.