17:03 | 08.09.11 | Նորություններ | 2957
Երեւան/Մեդիամաքս/. Google-ի տնօրենների  խորհրդի նախագահ Էրիկ Շմիդտը` Սան-Ֆրանցիսկոյում ելույթ ունենալով Dreamforce կոնֆերանսին, ասել է, որ Ice Cream Sandwich կոչվող Android-ի նոր տարբերակը կթողարկվի մոտ ժամանակներս:
Ինչպես հաղորդում է Thenextweb.com-ը, Էրիկ Շմիդտն ասել է, որ Ice Cream Sandwich-ը ընկերության ներսում օգտագործվող անվանում է: Նա նշել է, որ պլատֆորմը կթողարկվի հոկտեմբեր-նոյեմբերին:
Ավելի վաղ այս տարի Google-ի ներկայացուցիչներն ասում էին, որ նոր պլատֆորմն իր մեջ կներառի պլանշետային համակարգիչների եւ սմարթֆոնների համար ավելի վաղ թողարկված Android-ի բոլոր տարբերակները:

17:03 | 08.09.11 | Новости | 2965
Ереван/Медиамакс/. Выступая на конференции Dreamforce в Сан-Франциско, председатель совета директоров Google Эрик Шмидт сказал, что новая версия Android под названием Ice Cream Sandwich будет выпущена в ближайшее время.
Как сообщает Thenextweb.com, Эрик Шмидт сказал, что Ice Cream Sandwich - это название, которое используется внутрии компании. Платформа будет выпущена в октябре-ноябре, отметил он.
Ранее в этом году представители Google говорили, что новая платформа объединит в себе все версии Android, выпущенные ранее для планшетных компьютеров и смартфонов.