15:03 | 08.07.11 | Նորություններ | 5894
ԱրմենՏել-ը ավարտել է Երեւանի հեռախոսացանցի թվայնացումը եւ պատրաստվում է ներդնել VDSL գերարագ տեխնոլոգիան
Երեւան: Մեդիամաքս: ԱրմենՏել-ի գլխավոր տնօրեն Իգոր Կլիմկոն այսօր հայտարարել է, որ ընկերությունը Երեւանի ֆիքսված հեռախոսացանցի թվայնացումն իրականացվել է 100%-ով:
Թվայնացման ընդհանուր արժեքը կազմել է $6 մլն.:
“Սա ձայնի եւ տվյալների փոխանցման, բարձր որակի հեռուստատեսության եւ ինտերակտիվ խաղերի ժամանակակից տեխնոլոգիաների ներդրման նոր փուլի սկիզբն է: Դրանք ապագայում հասանելի կլինեն մեր բաժանորդներին”,-ասել է Իգոր Կլիմկոն:
Նա նշել է, որ “ԱրմենՏել”-ը պատրաստվում է ներդնել VDSL գերարագ թվային տեխնոլոգիան, որը թուլ կտա ինտերնետի արագությունը հասցնել  40 մբիթ/վ:
Իգոր Կլիմկոն ասել է, որ VDSL2 ստանդարտը լայնաշերտ լարային հաղորդակցման ամենից առաջատար եւ նորագույն ստանդարտն է:
«Ընտրել ենք զարգացման առավել ժամանակակից, արդյունավետ  եւ անվտանգ մոդել, որը կօգտագործի գոյություն ունեցող պղնձալարերի ենթակառուցվածքները», - ասել է Իգոր Կլիմկոն:
Հաշվի առնելով Երեւանի կառուցվածքը եւ կայանների դիրքավորման  խտությունը` տվյալ տեխնոլոգիան թույլ կտա ինտերնետի արագությունը հասցնել մինչեւ 40 մբիթ/վ:

15:03 | 08.07.11 | News | 5945
“ArmenTel” finishes digitization of Yerevan fixed network and gets ready to introduce a super fast VDSL technology
Yerevan/Mediamax/. “ArmenTel” Director General (Beeline trademark) Igor Klimko said today that the digitization of Yerevan fixed network has been carried out by 100%. The total cost of the project was $6mln.
“This is the beginning of a new stage of introduction of advanced data transfer technologies, high quality TV and interactive games. They will be available for our subscribers in the future,” Igor Klimko said. He noted that “ArmenTel” plans to introduce high speed digital VDSL technology which will bring the connection speed up to 40Mbps.
Igor Klimko said that VDSL2 is the newest and most advanced standard of DSL broadband wireline communications.
“We have chosen the most advanced, effective and secure model which will use existing infrastructures,” said Igor Klimko.