15:03 | 08.07.11 | Նորություններ | 5894
ԱրմենՏել-ը ավարտել է Երեւանի հեռախոսացանցի թվայնացումը եւ պատրաստվում է ներդնել VDSL գերարագ տեխնոլոգիան
Երեւան: Մեդիամաքս: ԱրմենՏել-ի գլխավոր տնօրեն Իգոր Կլիմկոն այսօր հայտարարել է, որ ընկերությունը Երեւանի ֆիքսված հեռախոսացանցի թվայնացումն իրականացվել է 100%-ով:
Թվայնացման ընդհանուր արժեքը կազմել է $6 մլն.:
“Սա ձայնի եւ տվյալների փոխանցման, բարձր որակի հեռուստատեսության եւ ինտերակտիվ խաղերի ժամանակակից տեխնոլոգիաների ներդրման նոր փուլի սկիզբն է: Դրանք ապագայում հասանելի կլինեն մեր բաժանորդներին”,-ասել է Իգոր Կլիմկոն:
Նա նշել է, որ “ԱրմենՏել”-ը պատրաստվում է ներդնել VDSL գերարագ թվային տեխնոլոգիան, որը թուլ կտա ինտերնետի արագությունը հասցնել  40 մբիթ/վ:
Իգոր Կլիմկոն ասել է, որ VDSL2 ստանդարտը լայնաշերտ լարային հաղորդակցման ամենից առաջատար եւ նորագույն ստանդարտն է:
«Ընտրել ենք զարգացման առավել ժամանակակից, արդյունավետ  եւ անվտանգ մոդել, որը կօգտագործի գոյություն ունեցող պղնձալարերի ենթակառուցվածքները», - ասել է Իգոր Կլիմկոն:
Հաշվի առնելով Երեւանի կառուցվածքը եւ կայանների դիրքավորման  խտությունը` տվյալ տեխնոլոգիան թույլ կտա ինտերնետի արագությունը հասցնել մինչեւ 40 մբիթ/վ:

15:03 | 08.07.11 | Новости | 5899
«АрменТел» завершил цифровизацию фиксированной сети Еревана и готовится внедрить сверхскоростную технологию VDSL
Ереван/Медиамакс/. Гендиректор АрменТел (бред Beeline) Игорь Климко заявил сегодня, что цифровизация фиксированной телефонной сети Еревана осуществлена на 100%.
Общая стоимость проекта составила $6 млн.
«Это начало нового этапа внедрения современных технологий передачи данных, высококачественного телевидения и интерактивных игр. В будущем они будут доступны нашим абонентам»,- сказал Игорь Климко. Он отметил, что АрменТел планирует внедрить сверхскоростную цифровую технологию VDSL, которая позволит довести скорость соединения до 40 Мбт/сек.
Игорь Климо сказал, что VDSL2 является самым современным стандартом широкополосной проводной коммуникации.
«Мы выбрали самую современную, эффективную и безопасную модель, которая будет использовать существующие инфраструктуры»,- заявил Игорь Климко.