16:49 | 20.05.11 | Նորություններ | 4107
Երեւան: Մեդիամաքս: Հայաստանը մասնակի զրկվել է արտաքին ինտերնետից Fibernet ընկերության` Վրաստանի տարածքից ՀՀ մտնող մագիստրալային գծի վնասման հետեւանքով:
Ինչպես Մեդիամաքսին հայտնել են Fibernet-ի տեխնիկական ծառայությունում, վթարը տեղի է ունեցել ՀՀ տարածքում, սակայն դրա ճշգրիտ վայրը դեռ հայտնի չէ:
“Ներկայումս մենք որոշում ենք վնասված հատվածը, որից հետո կարող ենք խոսել կապի վերականգնման ժամկետների մասին”,- ասել են ընկերությունում:
Fibernet-ը ՀՀ երեք մեծածախ ինտերնետ-օպերատորներից մեկն է, որն ունի առաջնային հասանելիություն միջազգային կապուղիներին:

16:49 | 20.05.11 | Новости | 4176
Ереван/Медиамакс/. Армения частично лишена внешнего интернета из-за повреждения магистральной линии компании Fibernet, входящей в Армению с территории Грузии.
Как сообщили Медиамакс в технической службе Fibernet, авария произошла на территории Армении, однако ее точное месторасположение пока неизвестно.
«В настоящее время мы определяем место повреждения, после чего сможем говорить о сроках восстановления связи», - сказали в компании.
Fibernet - один из трех оптовых интернет-операторов Армении, имеющих первичный доступ к международным линиям связи.