14:33 | 16.05.11 | Նորություններ | 4790
Երեւան/Մեդիամաքս/. “ԱրմենՏել” ընկերությունը (ապրանքանիշը Beeline) հայտարարում է Երեւանի Նուբարաշեն համայնքի 47Ա ԱՀԿ-ի թվայնացման աշխատանքների մեկնարկի մասին:
Ինչպես Մեդիամաքս-ին հայտնեցին ընկերության մամլո ծառայությունից, Նուբարաշենի հանգույցի  47Ա ԱՀԿ-ի ավելի քան 2000 բաժանորդային գծերի վերամիացումը թվային կայանին նախատեսվում է ավարտել մինչեւ 2011 թ. հուլիսի 31-ը` ապահովելով թվային կապով մայրաքաղաքում “ԱրմենՏել” ընկերության ֆիքսված ցանցի բաժանորդների 100%-ին:
“Ինձ համար շատ հաճելի է, որ հենց Երեւանը ԱՊՀ երկրների մայրաքաղաքներից առաջիններից է, որն ամբողջությամբ ապահովված է թվային ֆիքսված կապով: Սա թույլ է տալիս ասել, որ Հայաստանի միլիոնանոց մայրաքաղաքի բոլոր բնակիչներին հասանելի է որակյալ լայնաշերտ Hi-Line ինտերնետ ծառայությունը”, - նշեց “ԱրմենՏել”-ի գլխավոր տնօրեն Իգոր Կլիմկոն:
Նուբարաշեն համայնքի 47Ա  ԱՀԿ-ի թվայնացման աշխատանքների ավարտից հետո ամբողջ երկրում թվային հեռախոսակայաններին միացված կլինի “ԱրմենՏել” ընկերության ֆիքսված ցանցի բաժանորդների 81%-ը:

14:33 | 16.05.11 | Новости | 4808
Ереван/Медиамакс/. ЗАО «АрменТел» (торговая марка Beeline) объявляет о начале процесса цифровизации ереванской аналоговой АТС 47А района Нубарашен.
Как сообщили Медиамакс в пресс-службе компании, работы по переключению на цифровую связь более 2000 абонентских линий АТС 47А Нубарашенского узла будут завершены до конца июля 2011 года, что позволит полностью обеспечить услугами цифровой связи всех абонентов фиксированной сети «АрменТел» в столице.
«Мне очень приятно, что именно  Ереван одним из первых среди столиц СНГ будет полностью покрыт сетью цифровых линий фиксированной связи. Это позволяет нам уже сегодня говорить о том, что всем жителям миллионной столицы Армении доступна услуга качественного широкополосного доступа в Интернет – Hi-Line», - сказал Генеральный директор ЗАО «АрменТел» Игорь Климко.
После завершения оцифровки АТС 47А (узел Нубарашен) к цифровым станциям телефонной связи будут подключены более 81% абонентов фиксированной связи АрменТел по всей стране.