16:43 | 22.03.11 | Նորություններ | 4638
Երեւան/Մեդիամաքս/. “ԱրմենՏել” ՓԲԸ (Beeline ապրանքանիշ) հայտարարել է Facebook ցանցում SMS-ծանուցման ծառայության գործարկման մասին:
Ծառայությունը Beeline բջջային ցանցի բաժանորդներին թույլ է տալիս ստանալ SMS-ծանուցումներ իրենց “պատին” կատարված հրապարակումների, նկարների կամ գրառումների մեկնաբանությունների մասին, ինչպես նաեւ SMS-հաղորդագրության միջոցով սահմանել կարգավիճակը, պատասխանել հարցումներին եւ այլն:
“Հետամուտ լինելով էլեկտրոնային հաղորդակցության ժամանակակից միտումներին` մենք առաջինը Հայաստանում գործարկում ենք սոցիալական ցանցերում շփվելու նոր ծառայություն: Այս ծառայության շնորհիվ մեր բաժանորդները կարող են մնալ կապի մեջ իրենց ընկերների հետ, կիսել տրամադրությունը եւ հետեւել նորություններին, որտեղ էլ նրանք լինեն”, - նշել է “ԱրմենՏել” ՓԲԸ գլխավոր տնօրեն Իգոր Կլիմկոն:
Beeline բջջային ցանցի բաժանորդները կարող են ստանալ SMS-ծանուցումներ Facebook ցանցից անվճար` առանց բաժանորդավճարի, միացման եւ SMS-հաղորդագրության ստացման վարձի:
Դեպի Facebook ուղարկվող մեկ SMS-հաղորդագրության արժեքը (ստատուսը սահմանելու, հարցումներին պատասխանելու համար եւ այլն) մինչեւ 2011թ հունիսի 1-ը կկազմի 5 դրամ, իսկ հետագայում` 9 դրամ` անկախ բաժանորդի սակագնային պլանից:
Անվճար SMS-ծանուցումներից օգտվելու համար Facebook-ից օգտվող Beeline բջջային ցանցի բաժանորդը պետք է գրանցի իր հեռախոսահամարը Facebook-ի անձնական էջի “Բջջային տարբերակ” բաժնում, կամ 32665 համարին ուղարկի FB բովանդակությամբ SMS-հաղորդագրություն: Պատասխան նամակում ստացած ակտիվացման կոդը պետք է մուտքագրի Facebook-ի էջի համապատասխան դաշտում: Անձնական էջի խմբագրման “Ծանուցումներ” դաշտում օգտագործողը կարող է ինքնուրույն ընտրել մեկ կամ մի քանի չափորոշիչ, որով նա ցանկանում է ստանալ SMS-ծանուցումներ: Կարելի է ընտրել նաեւ ծանուցումներ ստանալու ժամերը:

16:43 | 22.03.11 | Новости | 4662
Ереван/Медиамакс/. «АрменТел» (бренд Beeline) объявляет о запуске услуги SMS-оповещения в сети Facebook.
Услуга позволяет абонентам сотовой сети Beeline получать SMS-сообщения о новых публикациях на их «стене», комментариях к записям или фотографиям, а также при помощи SMS устанавливать статусы, отвечать на запросы и т.п.
«Следуя самым современным мировым тенденциям электронных коммуникаций, мы первыми в Армении запустили новый сервис общения в социальных сетях.  Благодаря новой услуге, наши абоненты могут оставаться на связи с друзьями, делиться настроением и следить за новостями, где бы они не находились», - сказал гендиректор ЗАО «АрменТел» Игорь Климко.
Абоненты сотовой сети Beeline могут получать SMS-оповещения из Facebook бесплатно - без абонентской платы, без платы за подключение и получение SMS.
Стоимость исходящего SMS на Facebook (для установки статуса, ответа на комментарий и др.) в течение промо-периода - до 1 июня 2011 г., составит 5 драмов, в дальнейшем - 9 драмов, независимо от тарифного плана абонента.
Для того, чтобы воспользоваться бесплатными SMS-оповещениями абоненту Beeline - пользователю сети Facebook, необходимо зарегистрировать свой номер телефона на странице редактирования профиля Facebook в блоке «Мобильная версия», либо отправить SMS с текстом «FB» (без кавычек) на номер 32665. Абонент получит ответное сообщение с кодом активации, который должен быть вписан в соответствующее поле на странице Facebook. На странице редактирования профиля в блоке «Уведомления» пользователь самостоятельно выбирает один или несколько параметров, по которым он хочет получать SMS-оповещения. Можно также выбрать время суток для получения уведомлений.