15:04 | 24.05.10 | Նորություններ | 4499
Երեւան/Մեդիամաքս/. «ԱրմենՏել» ընկերության (Beeline ապրանքանիշ) գլխավոր տնօրեն Իգոր Կլիմկոն այսօր Երեւանում պարգեւատրել է բջջային գրագիտության թեմայով դպրոցական շարադրությունների մրցույթի հաղթողներին:
Ինչպես հաղորդում է Մեդիամաքս-ը, լավագույն շարադրությունների մրցույթը հայտարարվել էր Beeline-ի, «Երեխաների աջակցության կենտրոն» հիմնադրամի եւ ՀՀ կրթության եւ գիտության նախարարության կողմից 493 մայրաքաղաքային եւ մարզային դպրոցներում կազմակերպված բջջային գրագիտության վերաբերյալ բաց դասերի արդյունքում:
Մրցույթին մասնակցության էր ներկայացվել 2171 շարադրություն, որոնցից լավագույնների հեղինակներին, ինչպես նաեւ նրանց ուսուցիչներին եւ dp8wci տնօրեններին հանձնվեցին նվերներ Beeline-ի կողմից:
Իգոր Կլիմկոյի խոսքերով, «ԱրմենՏել»-ը, հավատարիմ մնալով կրթական ծրագրերին օժանդակելու ռազմավարությանը, կշարունակի աջակցել երեխաների եւ պատանիների իրազեկման բարձրացման ծրագրերին` ուղղված կապի տեխնոլոգիաների անվտանգ կիրառմանը:

15:04 | 24.05.10 | News | 4521
Yerevan/Mediamax/. General Director of “ArmenTel” Company (Beeline trademark) Igor Klimko awarded the winners of school composition contest on mobile literacy in Yerevan today.
Mediamax reports that the contest for best compositions was announced following the results of classes on mobile literacy, organized by Beeline, “Children Support Center” Foundation and the Ministry of Education of Armenia in 493 schools in the capital and the regions.
2171 schoolchildren’s compositions were presented for participation in the contest. The best authors, as well as their teachers and headmasters of school received presents from Beeline.
According to Igor Klimko, “ArmenTel”, keeping adherent to the strategy of supporting educational programs, will continue assisting projects, directed at informing children and teenagers on secure use of communication technologies.