15:04 | 24.05.10 | Նորություններ | 4499
Երեւան/Մեդիամաքս/. «ԱրմենՏել» ընկերության (Beeline ապրանքանիշ) գլխավոր տնօրեն Իգոր Կլիմկոն այսօր Երեւանում պարգեւատրել է բջջային գրագիտության թեմայով դպրոցական շարադրությունների մրցույթի հաղթողներին:
Ինչպես հաղորդում է Մեդիամաքս-ը, լավագույն շարադրությունների մրցույթը հայտարարվել էր Beeline-ի, «Երեխաների աջակցության կենտրոն» հիմնադրամի եւ ՀՀ կրթության եւ գիտության նախարարության կողմից 493 մայրաքաղաքային եւ մարզային դպրոցներում կազմակերպված բջջային գրագիտության վերաբերյալ բաց դասերի արդյունքում:
Մրցույթին մասնակցության էր ներկայացվել 2171 շարադրություն, որոնցից լավագույնների հեղինակներին, ինչպես նաեւ նրանց ուսուցիչներին եւ dp8wci տնօրեններին հանձնվեցին նվերներ Beeline-ի կողմից:
Իգոր Կլիմկոյի խոսքերով, «ԱրմենՏել»-ը, հավատարիմ մնալով կրթական ծրագրերին օժանդակելու ռազմավարությանը, կշարունակի աջակցել երեխաների եւ պատանիների իրազեկման բարձրացման ծրագրերին` ուղղված կապի տեխնոլոգիաների անվտանգ կիրառմանը:

15:04 | 24.05.10 | Новости | 4232
Ереван/Медиамакс/. Генеральный директор компании «АрменТел» (торговая марка Beeline) Игорь Климко наградил сегодня в Ереване победителей конкурса школьных сочинений на тему мобильной грамотности.
Как сообщает Медиамакс, конкурс на лучшие сочинения был объявлен по итогам открытых уроков по мобильной грамотности, организованных Beeline, фондом «Центр поддержки детей» и министерством образования Армении в 493 столичных и региональных школах.
На участие в конкурсе было представлено 2171 сочинение школьников, авторам лучших из которых, а также их учителям и директорам школ были вручены подарки от Beeline.
По словам Игоря Климко, «АрменТел», придерживаясь стратегии поддержки образовательных программ, продолжит содействовать проектам , направленным на информирование детей и подростков о безопасном использовании технологий коммуникации.