13:49 | 17.06.09 | Նորություններ | 5032
Երեւան /Մեդիամաքս/. VivaCell-MTS բջջային օպերատորը հայտարարել է 16 արտասահմանյան օպերատորների ցանցերում 3G ռոումինգի գործարկման մասին:
Ինչպես այսօր ՄԵԴԻԱՄՍՔՍ-ին հայտնել են ընկերության մամլո ծառայությունում, ընկերության բաժանորդները կարող են օգտվել 3G ռոումինգի ծառայությունից 16 օպերատորների ցանցերում ` Բելգիայում, Եգիպտոսում, էստոնիայում, Ֆրանսիայում, Հոնկոնգում, Իսլանդիայում, Մակեդոնիայում, Լեհաստանում, Պուեռտո Ռիկոյում, Ռուսաստանում, Իսպանիայում, Թանզանիայում, Կոլումբիայում եւ Շվեդիայում:
VivaCell-MTS-ի գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը հայտարարել է, որ մոտ ապագայում ընկերությունն ընդլայնելու է 3G ռոումինգի աշխարհագրությունը:
VivaCell-MTS-ի բաժանորդները կարող են օգտվել ռոումինգի ծառայությունից 177 երկրների 375 օպերատորների ցանցերում (առանց ՄՏՍ խմբի ռոումինգ գործընկերների): Բացի այդ, ընկերությունն ունի 68 CAMEL ռոումինգ գործընկերներ 44 երկրներում եւ 87 GPRS ռոումինգ գործընկերներ` 56 երկրներում:

13:49 | 17.06.09 | News | 5031
Yerevan /Mediamax/. VivaCell-MTS mobile connection operator announced the launch of 3G roaming in networks of 16 foreign operators.
As Mediamax was informed in the press service of the company today, 3G-roaming is opened for VivaCell-MTS subscribers in Bulgaria, Egypt, Estonia, France, Hong Kong, Iceland, Macedonia, Poland, Puerto Rico, Russia, Spain, Tanzania, Colombia and Sweden.
General Manager of “VivaCell-MTS” Ralph Yirikian stated that in the nearest future the company will expand the geography of 3G roaming.
VivaCell-MTS subscribers may use roaming services in the networks of 375 mobile operators in 177 countries of the world. In addition to that the Company achieved 68 CAMEL roaming partners in 44 countries and 87 GPRS roaming partners in 56 countries.