13:49 | 17.06.09 | Նորություններ | 5032
Երեւան /Մեդիամաքս/. VivaCell-MTS բջջային օպերատորը հայտարարել է 16 արտասահմանյան օպերատորների ցանցերում 3G ռոումինգի գործարկման մասին:
Ինչպես այսօր ՄԵԴԻԱՄՍՔՍ-ին հայտնել են ընկերության մամլո ծառայությունում, ընկերության բաժանորդները կարող են օգտվել 3G ռոումինգի ծառայությունից 16 օպերատորների ցանցերում ` Բելգիայում, Եգիպտոսում, էստոնիայում, Ֆրանսիայում, Հոնկոնգում, Իսլանդիայում, Մակեդոնիայում, Լեհաստանում, Պուեռտո Ռիկոյում, Ռուսաստանում, Իսպանիայում, Թանզանիայում, Կոլումբիայում եւ Շվեդիայում:
VivaCell-MTS-ի գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը հայտարարել է, որ մոտ ապագայում ընկերությունն ընդլայնելու է 3G ռոումինգի աշխարհագրությունը:
VivaCell-MTS-ի բաժանորդները կարող են օգտվել ռոումինգի ծառայությունից 177 երկրների 375 օպերատորների ցանցերում (առանց ՄՏՍ խմբի ռոումինգ գործընկերների): Բացի այդ, ընկերությունն ունի 68 CAMEL ռոումինգ գործընկերներ 44 երկրներում եւ 87 GPRS ռոումինգ գործընկերներ` 56 երկրներում:

13:49 | 17.06.09 | Новости | 5088
Ереван /Медиамакс/. Сотовый оператор VivaCell-MTS объявил о запуске 3G-роуминга в сетях 16 зарубежных операторов.
Как сообщили сегодня Медиамакс в пресс-службе компании, абоненты компании могут воспользоваться услугой 3G-роуминга в сетях 16 операторов - в Бельгии, Египте, Эстонии, Франции, Гонконге, Македонии, Польше, Пуэрто-Рико, России, Испании, Танзании, Колумбии и Швеции.
Генеральный директор VivaCell-MTS Ральф Йирикян заявил, что в ближайшем будущем компания расширит географию 3G-роуминга.
Абоненты VivaCell-MTS могут пользоваться услугами роуминга в сетях 375 операторов 177 стран мира (без учета роуминговых партнеров по группе МТС). Кроме того, у компании есть 68 партнеров по CAMEL роумингу в 44 странах и 87 GPRS роуминг партнеров в 56 странах.