12:37 | 09.03.26 | Նորություններ | 2870
Ucom-ի աջակցությամբ կրկին կկայանա «ԴեմԱռԴեմ. Սերունդների երկխոսություն» ամենամյա մարզային ֆորումը, որը կազմակերպվում է «Մարզերի երեխաները մարզերում» (ՄԵՄ) ՀԿ-ի կողմից։
Սերունդների երկխոսությունն ապահովելու համար մեկ վայրում բոլոր մարզերից հավաքվելու է մոտ 400 պատանի եւ երիտասարդ, ինչպես նաեւ շուրջ 200 փորձառու մասնագետ եւ հաջողակ գործարար։ Ֆորումի առանցքում 8 պատանի խոսնակ բեմից կկսվեն իրենց յուրահատուկ փորձառությունով եւ ոգեշնչող պատմություններով։ Յուրաքանչյուր պատանի խոսնակի հետ աշխատելու է պրոֆեսիոնալ մենտոր՝ օգնելով պատրաստել գրագետ եւ ազդեցիկ ելույթ։
Մարտի 28-ին՝ Վաղարշապատի Կոմիտասի անվան մշակույթի պալատում սպասվող «ԴեմԱռԴեմ 2026» ֆորումի ընթացքում գործելու է պատանիների կողմից ստեղծված եւ կառավարվող նախագծերի ցուցադրություն, անցկացվելու է թեմատիկ պանելային քննարկում, կազմակերպվելու են մրցույթներ ու անակնկալներ։ Սերունդների երկխոսության ֆորումը կամփոփվի տոնական համերգով։
«Ucom-ը, որպես Հայաստանում հեռահաղորդակցության առաջատար օպերատոր, կարեւորում է մարզերում երիտասարդների ներուժի բացահայտումը եւ կրթական ու տեխնոլոգիական հնարավորությունների հասանելիության ընդլայնումը։ Ընկերությունը հետեւողականորեն աջակցում է նախաձեռնություններին, որոնք նպաստում են երիտասարդների զարգացմանը եւ սերունդների միջեւ կառուցողական երկխոսությանը», - նշել է Ucom-ի գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը։
Միջոցառումն արդեն դարձել է տարվա ամենասպասված իրադարձություններից մեկը՝ մարզերում բնակվող հարյուրավոր պատանիների եւ տարբեր ոլորտների առաջատար մասնագետների համար։ Այս տարի ֆորումի նկատմամբ հետաքրքրությունն աննախադեպ է՝ գրանցման մեկնարկից ընդամենը 48 ժամ անց ստացվել է ավելի քան 600 հայտ՝ Հայաստանի բոլոր մարզերից եւ Ջավախքից։
«Արդեն երրորդ տարին կազմակերպելով մարզային ֆորումը՝ ապացուցում ենք, որ իմաստությունը տարիքային սահմաններ չի ճանաչում, եւ պատանիները եւս կարող են իրենց փորձով ու ուղերձներով մոտիվացնել եւ օգտակար լինել ավագ սերնդին։ Այս ամենամյա հարթակը ոչ միայն ոգեշնչման աղբյուր է, այլեւ երկու սերունդների արդյունավետ երկխոսության իրական միջավայր», - ասել է «Մարզերի երեխաները մարզերում» ՀԿ-ի նախագահ Արամայիս Մարգարյանը։

12:37 | 09.03.26 | Новости | 2907
При поддержке компании Ucom вновь состоится ежегодный региональный форум «ДемАрДем: Диалог поколений», организованный ОО «Дети регионов — в регионах» (ДРР).
Для развития диалога поколений на одной площадке соберутся около 400 подростков и молодых людей из всех регионов Армении, а также порядка 200 опытных специалистов и успешных предпринимателей. В центре форума — восемь молодых спикеров, которые поделятся со сцены своими уникальными историями и вдохновляющим опытом. С каждым из них будет работать профессиональный ментор, помогая подготовить содержательное и убедительное выступление.
Форум «ДемАрДем: Диалог поколений» состоится 28 марта в Доме культуры имени Комитаса в Вагаршапате. В рамках мероприятия будет организована выставка проектов, созданных и управляемых подростками, пройдет тематическая панельная дискуссия, а также конкурсы и интерактивные активности для участников. Завершится форум праздничным концертом.
«Ucom, как ведущий телекоммуникационный оператор Армении, придает большое значение раскрытию потенциала молодежи в регионах и расширению доступа к образовательным и технологическим возможностям. Компания последовательно поддерживает инициативы, способствующие развитию молодежи и укреплению конструктивного диалога между поколениями», — отметил генеральный директор компании Ucom Ральф Йирикян.
Форум уже стал одним из самых ожидаемых событий года для подростков из регионов страны и представителей различных профессиональных сфер. В этом году интерес к мероприятию оказался беспрецедентным: всего за 48 часов после открытия регистрации было подано более 600 заявок из всех регионов Армении и Джавахка.
«Организуя региональный форум уже третий год подряд, мы доказываем, что мудрость не имеет возрастных границ, и подростки также могут вдохновлять и быть полезными старшему поколению своим опытом и идеями. Эта ежегодная платформа является не только источником вдохновения, но и реальным пространством для эффективного диалога между поколениями», — отметил Арамаис Маргарян, руководитель общественной организации «Дети регионов».