13:55 | 26.03.25 | Նորություններ | 15492
Ucom-ը, լինելով նորարարական եւ տեխնոլոգիաների ոլորտում կրթական ծրագրերի ակտիվ աջակից, հայտարարում է «ԴեմԱռԴեմ․ Սերունդների երկխոսություն» մարզային ֆորումին միանալու մասին։
«Մարզերի երեխաները մարզերում» կազմակերպության կողմից անցկացվող միջոցառումը տեղի կունենա մարտի 29-ին Տաշիրի մշակույթի կենտրոնում։
Ոչ միայն Ucom-ն աջակցում է միջոցառման կազմակերպմանը, այլեւ ընկերության աշխատակիցներն ակտիվորեն մասնակցում են աշխատանքներին՝ որպես մենթոր, պանելային քննարկման մոդերատոր եւ այլն։
Այս նախաձեռնության նպատակն է ստեղծել հարթակ, որտեղ մարզերում ապրող տաղանդավոր երեխաները հնարավորություն կունենան ներկայացնել իրենց եզակի փորձառությունն ու հաջողությունները՝ ոգեշնչելով ինչպես հասակակիցներին, այնպես էլ ավագ սերնդին։
«Մեզ համար մեծ պատիվ է լինել այս ֆորումի մի մասը եւ կիսվել մեր փորձով։ Բայց նաեւ ուրախ ենք լսել երիտասարդների գաղափարները, քանի որ հաճախ նրանք ավելի բաց են փոփոխությունների նկատմամբ։ Ucom-ում միշտ պատրաստակամ ենք աջակցել նման նախաձեռնությունների Հայաստանի տարբեր մարզերում՝ երիտասարդների գաղափարները լսելի դարձնելու եւ զարգացնելու համար», - նշել է Ucom-ի գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը։
«ՄԵՄ-ը միշտ առաջնահերթություն է տվել մարզերում ապրող երիտասարդների ինքնադրսեւորմանն ու զարգացմանը։ Այս ֆորումը եւս մեկ կարեւոր քայլ է՝ նրանց համար հնարավորություններ ստեղծելու, որպեսզի իրենց ձայնը լսելի լինի նաեւ իրենց համայնքներից դուրս։ Իսկ համագործակցությունը եւ համախմբվածությունը մեր հաջողության բանալին են։ Ucom-ի նման գործընկերների ներգրավվածությունը ցույց է տալիս, որ բիզնեսը, հասարակական հատվածը եւ համայնքները կարող են միավորվել՝ հանուն երիտասարդների զարգացման», - ասել է «Մարզերի երեխաները մարզերում» ՀԿ-ի նախագահ Արամայիս Մարգարյանը։
Ֆորումը, որը կհամախմբի 500 կրտսեր եւ ավագ սերնդի ներկայացուցչի, երիտասարդներին հնարավորություն կտա փոխանակվել փորձով Հայաստանի առաջատար մասնագետների, գործարարների եւ մտավորականների հետ։
Նշվում է, որ մարզային ֆորումի ընթացքում սպասվում են ելույթներ պատանի խոսնակների կողմից, հարցուպատասխան սեսիաներ, ցուցադրություններ, համագործակցային կապերի ստեղծում, պանելային քննարկում եւ եզրափակիչ համերգ՝ օրը տոն դարձնելու նպատակով։
«Երիտասարդների թվային եւ տեխնոլոգիական կրթությունը մեծ տեղ է զբաղեցնում Ucom-ի կորպորատիվ սոցիալական պատասխանատվության ծրագրերում։ Այս միջոցառման աջակցությունը նաեւ համապատասխանում է ընկերության այն մոտեցմանը, ըստ որի երիտասարդներին անհրաժեշտ է հնարավորություններ տրամադրել սովորելու, զարգանալու եւ իրենց գաղափարներով ու նախաձեռնություններով տարբեր ոլորտներում փոփոխություններ առաջարկելու համար»,- ասվում է հաղորդագրությունում:

Ucom, as an active supporter of educational programs in innovation and technology, announces its participation in the regional forum “DemArDem: Dialogue of Generations”.
The event, organized by the "Children of the Regions" NGO, will take place on March 29 at the Tashir Cultural Center.
Not only does Ucom support the organization of the event, but its employees also actively participate as mentors, panel discussion moderators, and in other roles.
The goal of this initiative is to create a platform where talented children living in the regions will have the opportunity to present their unique experience and success, inspiring both their peers and the older generation.
"It is a great honor for us to be the part of this forum and share our experience. Besides, we are happy to hear the ideas of young people, as they are often more open to change. We at Ucom are always ready to support such initiatives in different regions of Armenia to make the ideas of young people heard and help develop them," said Ralph Yirikian, General Director of Ucom.
"MEM has always prioritized the self-expression and development of young people living in the regions. This forum is another important step in creating opportunities for them to make their voices heard beyond their communities. Both cooperation and solidarity are key to our success. The involvement of partners like Ucom demonstrates that business, the public sector, and communities can unite to support the development of young people," said Aramayis Margaryan, President of the "Children of the Regions" NGO.
The forum, which will bring together 500 representatives of the younger and older generations, will give young people the opportunity to exchange experience with leading specialists, businessmen and intellectuals of Armenia.
It should be noted that the regional forum will feature speeches by young speakers, Q&A sessions, exhibitions, networking, a panel discussion, and finally, a final concert to turn the day into a celebration.
The digital and technological education of young people is a major component of Ucom’s Corporate Social Responsibility programs. Supporting this event also aligns with the company’s commitment to providing young people with opportunities to learn, develop, and drive change through their ideas and initiatives.