13:55 | 26.03.25 | Նորություններ | 15492
Ucom-ը, լինելով նորարարական եւ տեխնոլոգիաների ոլորտում կրթական ծրագրերի ակտիվ աջակից, հայտարարում է «ԴեմԱռԴեմ․ Սերունդների երկխոսություն» մարզային ֆորումին միանալու մասին։
«Մարզերի երեխաները մարզերում» կազմակերպության կողմից անցկացվող միջոցառումը տեղի կունենա մարտի 29-ին Տաշիրի մշակույթի կենտրոնում։
Ոչ միայն Ucom-ն աջակցում է միջոցառման կազմակերպմանը, այլեւ ընկերության աշխատակիցներն ակտիվորեն մասնակցում են աշխատանքներին՝ որպես մենթոր, պանելային քննարկման մոդերատոր եւ այլն։
Այս նախաձեռնության նպատակն է ստեղծել հարթակ, որտեղ մարզերում ապրող տաղանդավոր երեխաները հնարավորություն կունենան ներկայացնել իրենց եզակի փորձառությունն ու հաջողությունները՝ ոգեշնչելով ինչպես հասակակիցներին, այնպես էլ ավագ սերնդին։
«Մեզ համար մեծ պատիվ է լինել այս ֆորումի մի մասը եւ կիսվել մեր փորձով։ Բայց նաեւ ուրախ ենք լսել երիտասարդների գաղափարները, քանի որ հաճախ նրանք ավելի բաց են փոփոխությունների նկատմամբ։ Ucom-ում միշտ պատրաստակամ ենք աջակցել նման նախաձեռնությունների Հայաստանի տարբեր մարզերում՝ երիտասարդների գաղափարները լսելի դարձնելու եւ զարգացնելու համար», - նշել է Ucom-ի գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը։
«ՄԵՄ-ը միշտ առաջնահերթություն է տվել մարզերում ապրող երիտասարդների ինքնադրսեւորմանն ու զարգացմանը։ Այս ֆորումը եւս մեկ կարեւոր քայլ է՝ նրանց համար հնարավորություններ ստեղծելու, որպեսզի իրենց ձայնը լսելի լինի նաեւ իրենց համայնքներից դուրս։ Իսկ համագործակցությունը եւ համախմբվածությունը մեր հաջողության բանալին են։ Ucom-ի նման գործընկերների ներգրավվածությունը ցույց է տալիս, որ բիզնեսը, հասարակական հատվածը եւ համայնքները կարող են միավորվել՝ հանուն երիտասարդների զարգացման», - ասել է «Մարզերի երեխաները մարզերում» ՀԿ-ի նախագահ Արամայիս Մարգարյանը։
Ֆորումը, որը կհամախմբի 500 կրտսեր եւ ավագ սերնդի ներկայացուցչի, երիտասարդներին հնարավորություն կտա փոխանակվել փորձով Հայաստանի առաջատար մասնագետների, գործարարների եւ մտավորականների հետ։
Նշվում է, որ մարզային ֆորումի ընթացքում սպասվում են ելույթներ պատանի խոսնակների կողմից, հարցուպատասխան սեսիաներ, ցուցադրություններ, համագործակցային կապերի ստեղծում, պանելային քննարկում եւ եզրափակիչ համերգ՝ օրը տոն դարձնելու նպատակով։
«Երիտասարդների թվային եւ տեխնոլոգիական կրթությունը մեծ տեղ է զբաղեցնում Ucom-ի կորպորատիվ սոցիալական պատասխանատվության ծրագրերում։ Այս միջոցառման աջակցությունը նաեւ համապատասխանում է ընկերության այն մոտեցմանը, ըստ որի երիտասարդներին անհրաժեշտ է հնարավորություններ տրամադրել սովորելու, զարգանալու եւ իրենց գաղափարներով ու նախաձեռնություններով տարբեր ոլորտներում փոփոխություններ առաջարկելու համար»,- ասվում է հաղորդագրությունում:

13:55 | 26.03.25 | Новости | 15493
Ucom, являясь активным сторонником образовательных программ в сфере инноваций и технологий, объявляет о присоединении к региональному форуму «ДемАрДем: Диалог поколений».
Мероприятие, организованное общественной организацией «Дети регионов», состоится 29 марта в Культурном центре города Ташир.
Компания Ucom не только поддерживает организацию мероприятия, но также сотрудники компании активно участвуют в форуме в качестве наставников, модераторов панельных дискуссий и т. д.
Цель инициативы – создать площадку, благодаря которой талантливые дети из регионов, получат возможность представить свой уникальный опыт и успехи, вдохновляя как своих сверстников, так и старшее поколение.
«Для нас большая честь быть частью этого форума и делиться своим опытом. Кроме того, мы рады послушать идеи молодых людей, поскольку они часто более открыты для перемен. Мы в Ucom всегда готовы поддержать подобные инициативы в разных регионах Армении, чтобы идеи молодых людей были услышаны и развиты», – сказал Ральф Йирикян, генеральный директор Ucom.
«MEM всегда отдавала приоритет самовыражению и развитию молодых людей, живущих в регионах. Этот форум – еще один важный шаг на пути к созданию возможностей, чтобы их голоса были услышаны за пределами их общин. Сотрудничество и солидарность – ключи к нашему успеху. А участие таких партнеров, как Ucom, показывает, что бизнес, государственный сектор и общины могут объединиться, чтобы обеспечить развитие молодых людей», – сказал Арамаис Маргарян, руководитель общественной организации «Дети регионов».
Форум, в котором примут участие 500 представителей разных поколений, предоставит молодым людям возможность обменяться опытом с ведущими специалистами, бизнесменами и интеллектуалами Армении.
В рамках форума пройдут выступления молодых спикеров, сессии вопросов и ответов, выставки, нетворкинг, панельная дискуссия и, наконец, финальный концерт, который превратит этот день в праздник.
Цифровое и технологическое образование молодежи является одним из основных компонентов программ корпоративной социальной ответственности Ucom. Поддержка этого мероприятия также соответствует обязательству компании предоставлять молодым людям возможности учиться, развиваться и вносить изменения посредством своих идей и инициатив.