07:01 | 12.07.23 | Նորություններ | 15850
Ռոստելեկոմը GFN.AM-ի հետ համատեղ առաջինը Հայաստանում գործարկում է PowerPlay խաղային ծառայությունը՝ GeForceNow-ի բազայի վրա:
Ռոստելեկոմի բոլոր բաժանորդները կարող են միանալ PowerPlay ծառայությանը, որը թույլ է տալիս հին համակարգիչը, սմարթֆոնը կամ պլանշետը վերածել հզոր սարքի եւ խաղալ ամենապահանջկոտ գրաֆիկայով խաղերը:
Ցանկացած, նույնիսկ ամենաբարդ, խաղերի առավելագույն որակն ապահովելու համար Ռոստելեկոմը իր ինտերնետ ծառայությանը միացած բաժանորդներին PowerPlay-ի շրջանակում տրամադրում է ինտերնետի հավելյալ արագություն եւ 6-րդ սերնդի Wi-Fi սարք՝ անկախ սակագնային փաթեթից․ տվյալ առավելությունները բաժանորդը կարող է օգտագործել ոչ միայն խաղերի համար, այլեւ կապի առօրյա օգտագործման ժամանակ։
PowerPlay ծառայությանը միացող գեյմերներն հնարավորություն կունենան ստանալ վերջին սերնդի GeForce գրաֆիկայի որակ։ GeForce տեխնոլոգիաները թույլ են տալիս խաղացողին ստանալ 4K կետայնությամբ պատկեր, RTX եւ այլ տեխնոլոգիաներ։ Նման բարձր որակով հնարավոր կլինի խաղալ ցանկացած, անգամ ցածր հնարավորություններ ունեցող համակարգչով, ինչպես iOS, այնպես էլ Android-ի հիմքով սմարթֆոններով եւ պլանշետներով ու ինտերնետին միանալու հնարավորություն ունեցող հեռուստացույցներով։
PowerPlay-ը համատեղելի է թվային խաղերի ամենամեծ խանութների հետ եւ խաղեր է հեռարձակում անմիջապես Steam-ի, Epic Games Store-ի, Ubisoft Connect-ի եւ այլ գրադարաններից: Կատալոգում արդեն կան ավելի քան 1500 խաղեր, որոնցից ավելի քան 100-ն անվճար են:
«Մենք հանդիսանում ենք GFN.AM կազմակերպության ռազմավարական գործընկերը եւ հաջողությամբ տեղակայել եւ գործարկել ենք GFN.AM-ի` վերջին տեխնոլոգիական լուծումներով հագեցած սերվերները մեր տվյալների մշակման կենտրոնում։ ՀՀ-ում հանգույցի տեղակայումն առաջինն է մեր տարածաշրջանում, ինչը մեր հաճախորդներին հնարավորություն է ընձեռում ավելի բարձրորակ եւ անխափան կերպով օգտվել խաղային ծառայություններից։
Մենք բարելավում ենք ծառայության պայմանները՝ ավելացնելով ինտերնետի արագությունը եւ տրամադրելով 6-րդ սերնդի գորհզոր Wi-Fi սարք։ PowerPlay ծառայության շնորհիվ օգտատերերը հնարավորություն կստանան խաղալ այնպիսի համակարգչային խաղեր, ինչպիսին են Fortnite, Cyberpunk 2077®, Dota 2, Counter-Strike, Global՝ առանց հսկայական ռեսուրսներ ծախսելու անհատական համակարգչի հզորացման վրա»,- նշել է Ռոստելեկոմի գլխավոր տնօրեն Հայկ Ֆարամազյանը։
«Խաղային ծառայության համար ինտերնետի որակը շատ կարեւոր է։ Մեր գործընկերն արդարացիորեն վայելում է հուսալի ինտերնետ մատակարարի, ինչպես նաեւ բարդ տեխնիկական լուծումներ իրակացնող ընկերության համբավ։ Սա հիանալի միջազգային նախադեպ է, եւ մենք միասին Հայաստանի շուկա ենք բերում նորագույն տեխնոլոգիաներ եւ գործնականում ցանկացած խաղեր խաղալու հնարավորություն՝ առանց հսկայական գումարներ ծախսելու»- ասել է GFN.AM ընկերության պրոդուկտների ղեկավար Դավիթ Հովհաննիսյանը։

07:01 | 12.07.23 | Новости | 15800
Подключившись к услуге PowerPlay, все абоненты «Ростелеком» могут превратить старый компьютер, смартфон или планшет в мощное устройство и играть в игры с самой требовательной графикой.
Чтобы обеспечить максимальное качество любых, даже самых сложных игр для абонентов, выбравших PowerPlay, «Ростелеком» расширяет скорость подключения предоставляя дополнительную скорость интернета и WiFi роутер 6 поколения, независимо от тарифного пакета. Данное преимущество абонент может использовать не только для игр, но также и для повседневного использования.
Подключенные к услуге PowerPlay игроки получат возможность получить качество графики GeForce последнего поколения. Технологии GeForce позволят игрокам получить 4К-разрешение картинки, RTX и другие технологии. Высокое качество позволит играть на любом, даже на самом слабом компьютере, как на смартфонах и планшетах на базе iOS и Android, так и на телевизорах с возможностью подключения к интернету.
PowerPlay совместим с крупнейшими магазинами цифровых игр и транслирует игры прямо из библиотек Steam, Epic Games Store, Ubisoft Connect и т. д. В каталоге уже более 1500 игр, больше 100 из которых - бесплатны.
«Мы являемся стратегическим партнером компании GFN.AM и успешно разместили и настроили серверы с последними технологическими решениями GFN.AM в собственном дата-центре. Размещение центра в Армении является первым и крупнейшим в нашем регионе, что дает нашим клиентам возможность качественно и бесперебойно играть в любые игры.
Мы расширяем качество услуги, добавляя скорость интернета и предоставляя супер быстрый роутер WiFi 6-го поколения. Благодаря PowerPlay вы можете получить возможность играть в самые популярные компьютерные игры, такие как Fortnite, Cyberpunk 2077®, Dota 2 или Counter-Strike, Global, не тратя огромные деньги на покупку или апгрейд персонального компьютера», - отметил генеральный директор «Ростелеком» Айк Фарамазян.
«Для игрового сервиса очень важно качество интернета. Наш партнер заслуженно пользуется репутацией надежного интернет-провайдера, а также компании, способной реализовать сложные технические решения. Это лучшая мировая практика, и вместе приносим на рынок Армении новейшие технологии, и возможность играть практически во все игры, не тратя на это значительные суммы»,- сказал руководитель продуктов в компании GFN.AM Давид Оганесян.