15:05 | 18.03.22 | Նորություններ | 13841
Վիվա-ՄՏՍ-ն ու «Ֆուլեր տնաշինական կենտրոնը» Արագածոտնի մարզի Կաքավաձոր գյուղում բնակվող Մաթեւոսյանների ընտանիքին աջակցել են ավարտին հասցնել շուրջ 50 տարի առաջ մեկնարկած տան շինարարության աշխատանքը:
Ավելի քան տասնամյա գործակցության ընթացքում, գործընկեր կազմակերպությունները միայն Արագածոտնի մարզում, բնակարանաշինության ծրագրով աջակցել են 69 ընտանիքի: Իսկ միայն 2021 թվականին Վիվա-ՄՏՍ-ն ու «Ֆուլեր տնաշինական կենտրոնը» լուծել են 87 ընտանիքի խնդիր: Մաթեւոսյանների ընտանիքը բնակարանաշինության ծրագրի նախորդ տարվա շահառուներից մեկն է:
«Տարիներ շարունակ, մենք փորձում ենք հասարակությանը փոխանցել մի արժեհամակարգ, որի հիմքում, միմյանց աջակցելով՝ տուն, համայնք, երկիր կառուցելն է: Մենք ասում ենք՝ մի եղիր անտարբեր, եւ ձգտում ենք հնարավորինս հետեւել այդ կարգախոսին: Վերջին տարիներին, երբ կյանքի ռիթմը փոխվեց, մենք էլ փոխեցինք մեր աշխատանքի գործիքները: Դա որոշակիորեն խանգարեց այս ծրագրում ընդգրկված ընտանիքներին հանդիպելուն, հնարավորության դեպքում՝ կամավորության սկզբունքով շինարարությանը մասնակից դառնալուն, բայց ոչ՝ մեր նպատակի իրականացմանը:
Ուրախ եմ տեսնել, որ եւս մեկ ընտանիքի հաջողվել է իրականացնել տարիների երազանքը: Փորձեք մոռանալ ապրած դժվարությունները եւ անցյալում թողնել այդ հուշերը: Մեր նպատակը ձեզ առավել ամուր տեսնել է: Եթե մեզ հաջողվում է լուծել թեկուզ մեկ մարդու խնդիր, նրա մեջ ամրապնդել հույսը, տեսնել հայրենիքը չլքելու վճռականությունը, ապա վստահաբար կարելի է ասել, որ ծրագիրը կարեւոր է եւ արդարացված»,- տեսազանգի ժամանակ ասել է Վիվա-ՄՏՍ-ի գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը:
Վիվա-ՄՏՍ-ի եւ «Ֆուլեր տնաշինական կենտրոնի» աջակցությամբ, տասը տարվա ընթացքում նոր տուն ունենալու բերկրանքն արդեն վայելում է շուրջ 400 ընտանիք:

15:05 | 18.03.22 | News | 13877
Viva-MTS and the Fuller Center for Housing Armenia assisted the family of Matevosyans living in the village of Kaqavadzor in Aragatsotn region to solve the issue of house construction launched over half a century ago.
In over 10 years of partnership 69 families have been assisted by the housing project so far in just Aragatsotn region. In 2021 alone, Viva-MTS and the Fuller Center for Housing Armenia solved the housing problem of 87 families. The Matevosyans are one of the beneficiary families of the 2021 housing project.
“We have been sparing no effort to convey to the public a system of values that is grounded on the idea of mutual support by means of building homes, communities, and country. We plead to deny indifference and strive to always follow this rule whenever possible. The rhythm of life has changed in recent years, so did our methods of work. That surely kept us away from meeting the beneficiary families in person, or volunteering in construction works, but it never changed our commitment to implement the project.
I am happy to see yet another family having managed to fulfill a long-cherished dream. Try to forget the years of hardships and let those memories behind. Our purpose is to see you getting stronger. This program can be called a fundamental success even if it makes happier and more optimistic just one person,” Viva-MTS General Manager Ralph Yirikian said during the video call.
Owing to the support by Viva-MTS and the Fuller Center for Housing Armenia, in 10 years of partnership, 400 families have already enjoyed having a decent home.