11:52 | 10.08.18 | Նորություններ | 20891
Beeline-ի վարչական մասնաշենքում կայացել է հանդիպում Summer Business School 2018-ի կազմակերպիչների եւ մի շարք դասընթացավարների հետ։
Ներկա են գտնվել նաեւ դասընթացին մասնակցել ցանկացող 14-ից 18 տարեկան երիտասարդները եւ նրանց ծնողները։
Հանդիպման նպատակն էր երիտասարդներին հնարավորություն տալ մանրամասն ծանոթանալ Summer Business School 2018 մասնակցության պայմաններին, նպատակներին եւ առավելություններին, ինչպես նաեւ ստանալ հուզող հարցերի պատասխանները:
Summer Business School-ի նպատակն է դպրոցականների մոտ բիզնեսի հետ կապված հմտությունների ձեւավորումը։ Մասնավորապես, գործնական կապեր ստեղծելու նպատակով դասընթացի շրջանակում երիտասարդները այցելում են Հայաստանում գործող խոշորագույն ընկերություններ, հանդիպում են այդ ընկերությունների ղեկավարների եւ աշխատակիցների հետ, ծանոթանում նրանց փորձին։
Այս տարի օգոստոսի 19-ից մինչեւ օգոստոսի 28-ն անցկացվելիք ամառային դպրոցի սաներին որպես հատուկ հյուր կհանդիպի նաեւ Հայաստանում Beeline-ի գլխավոր տնօրեն Անդրեյ Պյատախինը։
«Այսպիսի կրթական նախաձեռնությունները շատ կարեւոր են երիտասարդության մոտ ակտիվ, ձեռնարկատիրական մտածելակերպ ձեւավորելու համար։ Մենք միշտ մեծ պատրաստակամությամբ ենք մասնակցում նման ծրագրերին, քանի որ վստահ ենք, որ առաջին հերթին հենց պատշաճ, որակյալ կրթությունը կարող է օգնել երիտասարդներին իրենց համար ավելի լավ ապագա ստեղծելու հարցում», - նշել է Անդրեյ Պյատախինը։
Ամառային Բիզնես դպրոցը ստեղծվել է 2017թ. Slice Consulting ընկերության կողմից։ 2018թ․խմբի մասնակիցների հավաքագրումը տեղի է ունենում մինչեւ օգոստոսի 10-ը, իսկ մասնակիցների առավելագույն քանակն է 150 հոգի։ Նրանց համար կազմակերպվում են 10-օրյա դասընթացներ Աղվերանում, ինչից հետո մասնակիցները կարող են աշխատանքային պրակտիկա անցնել կամ կամավորական աշխատանքներ կատարել տարբեր ընկերություններում։

Beeline has hosted a meeting with a group of organizers and workshop instructors from Summer Business School 2018.
The meeting in Beeline’s administrative office was also attended by young people aged 14-18, who plan to apply for the school. The teens were accompanied by their parents.
The meeting was aimed at giving the potential applicants a detailed introduction to the terms, goals and advantages of Summer Business School. The organizers also answered their questions.
Summer Business School has a mission of teaching business skills to high school students. In particular, the pupils visit large companies to establish business ties, meet with the managers and staff of the companies, learn about their experience.
The school will work on August 19-28 this year. Beeline Armenia CEO Andrey Pyatakhin is going to pay a visit as a special guest.
“Educational initiatives of this kind are very important in terms of forming active, entrepreneurial mentality among the youth. We are happy to contribute to these initiatives because we are certain that proper education is the key way for young people to build a better future for themselves,” said Pyatakhin.