ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի եւ «Լոկատոր» ընկերության համագործակցությամբ ստեղծվել է QARTEZ հավելվածը, որի օգնությամբ Երեւանի հյուրերն ու բնակիչները կկարողանան առավել հեշտությամբ գտնել իրենց անհրաժեշտ վայրը՝ խնայելով ժամանակ:
««QARTEZ» հավելվածն օգտակար գործիք է: Այն Երեւանի հյուրերին հնարավորություն կտա ծանոթանալ աշխարհի հնագույն քաղաքներից մեկի պատմական հուշարձաններին, զգալ քաղաքի զարկերակը եւ բացահայտել նրա բնակիչների կենսակերպը: Հավելվածի շնորհիվ՝ տեսարժան վայրերի դիտումն առավել հարմարավետ ու հաճելի կդառնա հյուրերի համար, ինչը կարեւոր քայլ է Երեւանն աշխարհի լավագույն զբոսաշրջային ուղղություններից մեկը դարձնելու գործում:  Իսկ ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի՝ Հայաստանում ամենաընդարձակ 3G եւ 4G ցանցերը կօգնեն լավագույնս օգտագործել հավելվածի բազմաթիվ հնարավորությունները»,- ասել է ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը:
«Հավելվածը կարող է գովազդային հարթակ ծառայել այն ընկերությունների համար, որոնք ցանկանում են հատուկ առաջարկներ ներկայացնել կամ հավելվածում պարզապես գովազդային հոլովակ/բաններ տեղադրել իրենց ընկերության անհատական էջին»,- նշել են ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ում:

При сотрудничестве ВиваСелл-МТС и компании «Локатор» создано приложение QARTEZ, при помощи которого гостям и жителям Еревана будет проще находить нужное место и экономить время.
«Приложение QARTEZ – полезный инструмент. Он поможет гостям Еревана знакомиться с историческими памятниками одного из древнейших городов мира, чувствовать пульс города и раскрывать образ жизни его жителей. Благодаря приложению, посещать достопримечательности для гостей будет максимально просто и приятно, что важно, чтобы сделать Ереван одним из лучших туристических направлений в мире. А самые широкие в Армении сети 3G и 4G ВиваСелл-МТС помогут оптимально использовать многочисленные возможности приложения», - сказал гендиректор ВиваСелл-МТС Ральф Йирикян.
«Приложение может стать рекламной площадкой для компаний, у которых есть специальные предложения, или которые хотят установить в приложении рекламные ролики или баннеры на персональной страничке своей компании», - отметили в ВиваСелл-МТС.
Приложение бесплатное. Расходы на его использование связаны только со стоимостью мобильного интернета.