14:37 | 26.02.15 | Նորություններ | 5465
Beeline-ը այսօր հայտարարել է «Հաճախորդների օր», որի շրջանակում ընկերության ղեկավար անձնակազմը վաճառքի եւ սպասարկման գրասենյակներում ամբողջ օրվա ընթացքում աշխատում է բաժանորդների հետ:
Հաճախորդների սպասարկման որակի բարձրացման հետ կապված ռազմավարությունը Beeline-ը որդեգրել է 2013թ. աշնանը, որի շրջանակում մի շարք միջոցառումներ են իրականացվել:
Այդ միջոցառումներից է, օրինակ, հարցումների անցկացումը՝ NPS (Net Promoter Score), որն այս պահին իրականացվում է SMS հաղորդագրության միջոցով:
Հայաստանում Beeline-ի գլխավոր տնօրեն Անդրեյ Պյատախինը լրագրողների հետ զրույցում ասել է, որ ցանկացած բաժանորդ, որը գործարք է կատարում Beeline վաճառքի եւ սպասարկման գրասենյակներում կամ զանգահարում հաճախորդների սպասարկման կենտրոն, ստանում է SMS հաղորդագրություն: Դրա միջոցով բաժանորդը 0-ից 10-բալանոց սանդղակով գնահատում է ընկերության  ծառայությունները: Նրա խոսքով՝ NPS համակարգը թույլ է տալիս հասկանալ, թե ինչպես սպասարկել բաժանորդներին:
«Ավելի քան 2500 աշխատակից յուրաքանչյուր օր եւ յուրաքանչյուր ժամ աշխատում է Beeline բաժանորդների համար՝ նպատակ ունենալով մեր կողմից մատուցվող ծառայությունները դարձնել հնարավորինս պարզ եւ հարմար, եւ ցուցաբերել անհատական մոտեցում յուրաքանչյուր բաժանորդի: Այսօր դեռեւս շատ հարցեր կան, որոնք ունեն բարելավման կարիք, սակայն մենք շարունակաբար աշխատում ենք այդ ուղղությամբ եւ կշարունակենք աշխատել այնքան ժամանակ մինչեւ կդառնանք ամենահաճախորդամետ օպերատորը շուկայում»,- հայտարարել է Անդրեյ Պյատախինը:
«Անցած տարվա հոկտեմբեր-նոյեմբեր ամիսներին հարցումների շրջանակում մեզ պատասխանող SMS-ների թիվը չէր գերազանցում 4000-ը, արդեն դեկտեմբերին այդ սահմանն անցանք, իսկ այս տարվա հունվարին խոսքը գնում էր արդեն ավելի քան 5000 SMS-ի մասին: Ընդամենը 3 ամսում SMS-ների թիվը 1/3-ով ավելացել է, ինչը մեզ համար շատ հուսադրող է»,- ասել է Beeline-ի հաճախորդների սպասարկման որակի բարելավման նախագծի ղեկավար Շուշանիկ Ղալթաղչյանը:
Beeline-ում նշել են, որ վերջին 6 ամիսների ընթացքում բարեփոխվել են ավելի քան տասնյակ ընթացակարգեր, վերացվել են հաշիվների լիցքավորման ժամկետները, գրասենյակներում ավելացել է սպասարկման որակի վերահսկողությունը, նվազել են հերթերը, հաճախորդների սպասարկման կենտրոնում ավելացել է սպասարկման որակի վերահսկողությունը, նվազել է զանգի սպասելաժամանակը:

14:37 | 26.02.15 | Новости | 5415
Сегодня в Beeline объявлен День клиента, в рамках которого в течение всего дня руководство компании работает в офисах продаж и обслуживания с абонентами.
В рамках стратегии по повышению качества обслуживания клиентов, утвержденной в Beeline осенью 2013 года, уже реализован ряд мероприятий.
Среди них, например, опрос NPS (Net Promoter Score), который на данный момент осуществляется посредством SMS-сообщений.
Генеральный директор Beeline в Армении в беседе с журналистами сказал, что каждый клиент, после посещения офиса продаж и обслуживания или звонка в центр обслуживания клиентов Beeline, получает SMS-сообщение и далее, следуя инструкциям, с помощью шкалы от 0 до 10 оценивает качество полученных услуг и доброжелательность обслуживающего персонала.
По его словам, система NPS позволяет понять, как лучше организовать клиентское обслуживание в компании.
«Более 2500 сотрудников компании каждый день и каждый час работают для клиентов Beeline. Мы стараемся максимально упростить услуги, сделать их удобными и продемонстрировать индивидуальный подход к каждому абоненту. Сегодня еще есть вопросы, которые нуждаются в улучшении, однако мы постоянно работаем над этим и будем продолжать работать до тех пор, пока не станем самым клиенториентированным оператором рынка», - отметил Генеральный директор Beeline в Армении Андрей Пятахин.
«В октябре-ноябре в рамках опроса число ответных SMS не превышало 4000, уже в декабре мы превысили этот порог, а в январе этого года речь шла уже о более чем 5000 сообщений. Всего за 3 месяца количество SMS увеличилось на 1/3, что обнадеживает», - сказала руководитель стратегии по улучшению качества обслуживания клиентов Шушаник Калтахчян.
В Beeline отмечают, что за последние 6 месяцев в компании были улучшены более десятка процедур, отменены сроки действия платежей и сроки действия SIM-карт. В офисах Beeline улучшился контроль качества обслуживания, уменьшилось количество очередей, а в службе по обслуживанию клиентов значительно уменьшилось время ожидания ответа на телефонные звонки.