16:05 | 02.10.14 | Նորություններ | 2937
ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը եւ Հայաստանի «Ֆուլեր Տնաշինական Կենտրոնի» թիմն այցելել են Երվանդաշատ, որտեղ հինգ ամսվա ընթացքում ծրագրի շրջանակներում վերանորոգվել է 6 եւ կառուցվել 2 կիսակառույց տուն:
«Այստեղ դրված յուրաքանչյուր քար մեր հոգիներին եւ մեր միասնական ազգային ոգուն զորություն է պարգեւում: Մենք ընդմիշտ ամուր ենք մնալու այս սրբազան հողի վրա: Մենք պարտավոր ենք դա անել, եւ սա մեր ուղերձն է յուրաքանչյուրին՝ այս երկրում եւ դրա սահմաններից դուրս»,- նշել է ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը:
«Հայաստանի Ֆուլեր Տնաշինական Կենտրոնի» նախագահ Աշոտ Եղիազարյանը տեղեկացրել է, որ մինչեւ տարեվերջ Հայաստանի սահմանամերձ 4 գյուղում 25 ընտանիք կապրի հարմարավետ տներում:
«Դեռ մի քանի ամիս առաջ հույս անգամ չկար, որ այս ամառն այսքան արդյունավետ կլինի եւ կկատարվի իմ, ընտանիքիս ու նաեւ շատ համագյուղացիներիս նվիրական երազանքը: Ես անչափ շնորհակալ եմ այս ծրագրին, որն օգնում է կառուցել ոչ միայն տուն, այլեւ` կյանք, ոչ միայն պատեր, այլեւ` հույս, ոչ միայն տանիք, այլեւ` հավատ ապագայի նկատմամբ»,-ասել է Վարուժան Ավետիսյանը, ում ընտանիքը երկար տարիներ ապրել է ծնողների ու եղբոր բազմանդամ ընտանիքի հետ՝ առանց կենցաղային տարրական հարմարությունների:
Հավելենք, որ սահմանամերձ գյուղերում բնակարանաշինության ծրագրի շրջանակում ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ը կատարել է 55 մլն դրամի ներդրում, իսկ Հայաստանի «Ֆուլեր Տնաշինական Կենտրոնը» իրականացնում է ծրագիրը:

16:05 | 02.10.14 | News | 2985
VivaCell-MTS General Manager Ralph Yirikian and Fuller Center for Housing Armenia team visited Yervandashat village to share with three families their long-waited happiness where through this project at five-month period six houses were renovated and two half-constructed houses built.
“Every stone that we put on the stone, adds to the vital powers of our souls, our joint national spirit. We will stand firm on this sacred soil, forever, we must, and this is our message to everyone in the country and outside it”, noted VivaCell-MTS General Manager Ralph Yirikian.
Fuller Center for Housing Armenia President Ashot Yeghiazaryan informed that by the end of the year 25 families from four borderland villages of Armenia will live in their decent homes.
“A few months ago there wasn’t even hope that the summer would be so productive and the cherished dream of mine, my family and my fellow villagers would come true. I’m very thankful to the project that helps not only build homes but also lives, not only walls but also hope, not only roof but also belief in the future”, shared Varuzhan Avagyan, whose family has been living with his parents and brother’s extended family for many years without basic necessities.
To remind, VivaCell-MTS has invested 55 million AMD for the housing project in the borderland villages of Armenia and Fuller Center for Housing Armenia has undertaken the implementation of the project.