17:50 | 17.04.13 | Նորություններ | 3171
«Այբ» ավագ դպրոցի ռոբոտիկայի թիմը հաջողությամբ մասնակցել է «Հրշեջ ռոբոտ» մրցույթին, որը կայացել է ԱՄՆ-ի Հարթֆորդ քաղաքի Թրինիթի քոլեջում: Թիմն ԱՄՆ էր մեկնել ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի հովանավորությամբ:
Աշակերտների եւ ուսուցչի` Վազգեն Գաբրիելյանի, համատեղ ջանքերով պատրաստված «Այբսթորմ» ռոբոտն արժանացել է հատուկ մրցանակի:
ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ը, որպես «Այբ» ավագ դպրոցի գործընկեր եւ ռոբոտիկայի ծրագրի հովանավոր, ֆինանսական աջակցություն է ցուցաբերել՝ ռոբոտիկայի լաբորատորիայի ստեղծման, համալրման, գործունեության շարունակականության ապահովման եւ զարգացման, տեղական եւ միջազգային մրցույթներին մասնակցության համար:
«ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ն աջակցում է «Այբ» ավագ դպրոցին՝ երկրում ռոբոտաշինության զարգացմանը նպաստելու իր որդեգրած ծրագրի շրջանակներում: ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ը հետամուտ է ռոբոտաշինության ոլորտի նկատմամբ երիտասարդության մոտ նկատվող հետարքրությունը խրախուսելու հարցում: Դա կարող է դրական ազդեցություն թողնել հարակից ոլորտների, ինչպես նաեւ միջազգային շուկայում մեր երկրի հեղինակության ամրապնդման եւ մրցունակության ապահովման գործում»,- նշել է ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը:

17:50 | 17.04.13 | Новости | 3141
Команда роботики старшей школы Айб приняла участие в конкурсе «Робот-пожарник», который состоялся в колледже Тринити (Хартфорд, США). Команда отправилась в США благодаря содействию ВиваСелл-МТС.
Созданный совместными усилиям школьников и учителя Вазгена Габриеляна робот «Айбсторм» удостоился специального приза конкурса.
ВиваСелл-МТС в качестве партнера старшей школы Айб и спонсора программы роботики оказал финансовое содействие для создания и пополнения лаборатории роботики,.
«ВиваСелл-МТС содействует старшей школе Айб в рамках своей программы по поощрению роботостроения в стране. ВиваСелл-МТС заинтересована поощрять интерес молодежи к роботостроительству. Это может иметь позитивное влияние на сопутствующие сферы, а также на укрепление авторитета нашей страны и обеспечение конкуренции», - сказал гендиректор ВиваСелл-МТС Ральф Йирикян.