12:12 | 22.06.12 | Նորություններ | 5086
Երեւան/Մեդիամաքս/. «ԱրմենՏել» ընկերությունը (Beeline ապրանքանիշ) եւ էքստրեմալ սպորտի «Ադրենալին» ասոցիացիան այսօր հայտարարել են «Tuning Show-2012» մրցույթ-ցուցահանդեսի անցկացման մասին, որը տեղի կունենա հունիսի 24-ին Երեւանում` «Հաղթանակի այգու» տարածքում:
Ավտոսպորտի եւ մոտո-թյունինգի վարպետներն ու սիրահարները կմրցեն 6 անվանակարգում. լավագույն հնչողություն, լավագույն աէրոնկարչություն, լավագույն թափք, լավագույն սրահ, լավագույն Moto-tuning, լավագույն Deep tuning: Շոու-ծրագրի հյուրերի համար կանցկացվի ավտոմեքենայի լավագույն լուսանկար մրցույթ:
«Tuning Show-2012» մրցույթ-ցուցահանդեսին կարող են մասնակցել բոլոր ցանկացողները: Մրցակիցները կարող են գրանցվել մինչեւ հունիսի 23-ը ներառյալ` զանգահարելով էքստրեմալ սպորտի «Ադրենալին» ասոցիացիա 010 228085 հեռախոսահամարով:
«Նախատեսված շոու-ծրագրը եւ ավտոմեքենաների Tuning Show մրցույթը «ԱրմենՏել» ընկերության եւ էքստրեմալ սպորտի «Ադրենալին» ասոցիացիայի համագործակցության եւս մեկ օրինակ է: Ուրախ ենք, որ դարձանք Հայաստանում առաջին անգամ անցկացվող պաշտոնական Tuning Show-ի հովանավորը, եւ հուսով ենք, որ այն կկրի մասսայական բնույթ, քանի որ յուրաքանչյուր ցանկացող կարող է մասնակցության հայտ ներկայացնել կամ այցելել հետաքրքիր եւ գունեղ միջոցառմանը ընտանիքի եւ ընկերների հետ միասին»,- նշել է ԱրմենՏել-ի գլխավոր տնօրեն Իգոր Կլիմկոն:
Էքստրեմալ սպորտի «Ադրենալին» ասոցիացիայի նախագահ Արտաշես Ստեփանյանն իր հերթին նշել է. «Մենք մեծ նշանակություն ենք տալիս նման միջոցառումների անցկացմանը, քանի որ այստեղ կարելի է գնահատել ավտոմեքենաների ձեւավորման վարպետությունը: Վարպետությունն այս դեպքում արտահայտվում է ինչպես մեքենայի տեխնիկական հագեցվածության եւ ձայնային համակարգի, այնպես էլ արտաքին տեսքի կատարելագործմամբ: Այս մրցույթի նպատակն է ցույց տալ ավտոմեքենաների ձեւավորման գործում հայ վարպետների տաղանդը, եւ վստահ ենք, որ մոտ ապագայում մենք կարող ենք հանդես գալ նաեւ միջազգային մրցույթներում»:
Ավտոմեքենաների Tuning Show-ին ակնկալվում է Հայաստանից եւ Վրաստանից շուրջ 50 ավտոմեքենաների եւ մոտոցիկլետների մասնակցություն: Միջոցառումը կազմակերպել է էքստրեմալ սպորտի «Ադրենալին» ասոցիացիան` «ԱրմենՏել» ընկերության աջակցությամբ: Միջոցառման անցկացմանն աջակցում են նաեւ Յունիբանկը, Flash, Apaven եւ NakOil ընկերությունները:

12:12 | 22.06.12 | News | 5382
Yerevan/Mediamax/. “ArmenTel” company (Beeline trademark) jointly with “Adrenalin” Extreme Sports Association announces an exhibition-contest “Tuning Show-2012”, due to be held on June 24 in Yerevan “Victory Park”.
Motorists and lovers of car and motor-tuning will compete in 6 nominations: “best auto-sound installation”, “best airbrush”, “best interior tuning”, “best motor-tuning”, and “deep tuning”. The visitors can participate in a contest for the best car photos.
Everyone can participate in the car-tuning exhibition-contest. Participants can register till June 23 by calling “Adrenalin” Armenian Extreme Sports Association - 010 22-80-85.
“The forthcoming show-program and the car-tuning contest - is another example of successful cooperation between “ArmenTel” and “Adrenalin” Armenian Extreme Sports Association. We are happy to become the sponsor of the first official Tuning Show in Armenia and hope that the event will gather many people, as everyone can apply and visit this colorful event with family and friends,” said “ArmenTel” CEO Igor Klimko.
For his part, the President of “Adrenalin” Armenian Extreme Sports Association Artashes Stepanyan said:
“We attach big importance to such competitions as you can see the perfection of the automotive design there. Mastership is manifested in the improvement of the so-called “stuffing” and sound system of the car, and the art - in the improvement of its appearance and airbrush. Conducting this competition we would like to show the talent of Armenian car designers and we believe we can participate at international competitions in the future.”
About 50 cars and motorcycles from Armenia and Georgia are expected to participate in the show. The event is organized by Adrenalin” Armenian Extreme Sports Association with the support of “ArmenTel” Company. “Unibank”, Flash, Apaven and NakOil companies assist to the event.