11:49 | 20.12.11 | Նորություններ | 4297
Երեւան/Մեդիամաքս/. ԱրմենՏել-ի (ապրանքանիշը` Beeline) և «Դասական երաժշտության զարգացման» հիմնադրամի համագործակցության շրջանակում Վանաձորի Տիգրան Չուխաջյանի անվ. արվեստի դպրոցում կազմակերպվեցին համերգ ու վարպետության դաս: Դպրոցի սաների համար վարպետության դասն անցկացրեցին Ա.Խաչատրյանի անվան եռյակի երաժիշտները:
«Հայաստանի մարզերում Ա.Խաչատրյանի անվան եռյակի աշխարհահռչակ երաժիշտների կողմից անցկացվող վարպետության բաց դասերը թույլ կտան երիտասարդ երաժիշտներին պահպանել և բազմապատկել հայկական կատարողական արվեստի ավանդույթները մեկ սերունդ առաջ», - նշել է ԱրմենՏել-ի հասարակայնության հետ կապերի ծառայության ղեկավար Անուշ Բեղլոյանը:
«Այսօրվա վարպետության դասը` «ԱրմենՏել» ընկերության հետ մեր համագործակցության շրջանակում առաջին նախագիծը չէ: Մասնավորապես, Վանաձորում արդեն գործում է թավջութակի դասարան: Երևանում իրականացվել է «Երաժշտական անակնկալների սրահ» նախագիծը, որի մասնակից աշակերտներին և ուսանողներին ցուցաբերվում է ոչ միայն մասնագիտական, այլ նաև ֆինանսական աջակցություն», - ասել է «Դասական երաժշտության զարգացման» հիմնադրամի հոգաբարձուների խորհրդի անդամ Կարեն Շահգալդյանը:

11:49 | 20.12.11 | Новости | 4602
Ереван/Медиамакс/. В рамках сотрудничества АрменТел (торговая марка Beeline) и Фонда развития классической музыки в школе искусств им. Тиграна Чухаджяна в Ванадзорe проведены концерты и мастер-классы. Авторами мастер-классов для учеников стали известные музыканты Трио имени А.Хачатуряна.
«Открытые мастер-классы исполнительского искусства, которые проводятся всемирно известными музыкантами трио имени Хачатуряна в регионах Армении, помогут юным музыкантам сохранить и приумножить традиции армянского исполнительского искусства на поколения вперед», - отметила руководитель службы по связям с общественностью АрменТел Ануш Беглоян.
«Сегодняшний мастер-класс не первый наш проект в рамках сотрудничества с компанией «АрменТел». В частности, в Ванадзоре уже начал функционировать класс виолончели. Реализован проект «Музыкальный салон-сюрприз», который регулярно проводится в Ереване и несёт в себе не только профессиональное, но и финансовое подспорье для участвующих в нём студентов и учеников», - отметил член попечительского совета Фонда развития классической музыки Карен Шахгалдян.