11:49 | 20.12.11 | Նորություններ | 4297
Երեւան/Մեդիամաքս/. ԱրմենՏել-ի (ապրանքանիշը` Beeline) և «Դասական երաժշտության զարգացման» հիմնադրամի համագործակցության շրջանակում Վանաձորի Տիգրան Չուխաջյանի անվ. արվեստի դպրոցում կազմակերպվեցին համերգ ու վարպետության դաս: Դպրոցի սաների համար վարպետության դասն անցկացրեցին Ա.Խաչատրյանի անվան եռյակի երաժիշտները:
«Հայաստանի մարզերում Ա.Խաչատրյանի անվան եռյակի աշխարհահռչակ երաժիշտների կողմից անցկացվող վարպետության բաց դասերը թույլ կտան երիտասարդ երաժիշտներին պահպանել և բազմապատկել հայկական կատարողական արվեստի ավանդույթները մեկ սերունդ առաջ», - նշել է ԱրմենՏել-ի հասարակայնության հետ կապերի ծառայության ղեկավար Անուշ Բեղլոյանը:
«Այսօրվա վարպետության դասը` «ԱրմենՏել» ընկերության հետ մեր համագործակցության շրջանակում առաջին նախագիծը չէ: Մասնավորապես, Վանաձորում արդեն գործում է թավջութակի դասարան: Երևանում իրականացվել է «Երաժշտական անակնկալների սրահ» նախագիծը, որի մասնակից աշակերտներին և ուսանողներին ցուցաբերվում է ոչ միայն մասնագիտական, այլ նաև ֆինանսական աջակցություն», - ասել է «Դասական երաժշտության զարգացման» հիմնադրամի հոգաբարձուների խորհրդի անդամ Կարեն Շահգալդյանը:

11:49 | 20.12.11 | News | 2718
Yerevan/Mediamax/. Within the framework of cooperation of “ArmenTel” (Beeline trademark) and Classical Music Development Fund, concerts and master classes were held at Vanadzor Art School after Tigran Chukhajyan. Master classes were held by famous musicians of Khachaturyan Trio.
“Open master classes held by world known musicians of Khachaturyan trio in Armenia’s regions will help young musicians preserve and multiply the traditions of Armenian performing arts for generations to come,” PR Manager of “ArmenTel” Anush Begloyan said.
“Today’s master class is not the first project within the framework of cooperation with “ArmenTel”. In particular, a violoncello class has already opened in Vanadzor. “Musical surprise-salon” project has been also realized here. The project is regularly held in Yerevan and brings not only professional but also financial help for the participating students and pupils,” member of the Board of Guardians of the Classical Music Development Fund, Karen Shakhgaldyan, said.