17:40 | 09.09.11 | Նորություններ | 2895
Երեւան: Մեդիամաքս: Intel ընկերության ներկայացուցիչներն այսօր ՀՀ կրթության եւ գիտության նախարար Արմեն Աշոտյանին առաջարկներ են ներկայացրել \"Մեկ աշակերտին մեկ համակարգիչ\" ծրագրի շրջանակում:
Արմեն Աշոտյանն ասել է, որ համակարգչային հագեցվածության ավելացումը  առաջնային հարցերի է կրթական բարեփոխումների համատեքստում: Այսօր Հայաստանում 22 աշակերտին բաժին  է ընկնում մեկ համակարգիչ, ինչը մոտ է եվրոպական միջին ցուցանիշին:
\"Այնուամենայնիվ, մենք շահագրգռված ենք բարելավել այդ ցուցանիշը: Մեզ հատկապես հետաքրքրում են հայերեն ծրագրերով համակարգիչներ\",- նշել է նախարարը:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են հանրակրթական ոլորտի համակարգչայնացման գործընթացում Intel ընկերության մասնակցության հնարավորությունները:

17:40 | 09.09.11 | News | 2876
Yerevan/Mediamax/. The representatives of Intel presented their offers within “A Computer for Each Pupil” program to Armenian Minister of Education and Science Armen Ashotyan today.
Armen Ashotyan said that the growth of computerization is a priority issue in the light of educational reforms. Today, one computer goes to 22 pupils in Armenia which is close to the average European index.
“However, we are interested in improving this index. We are especially interested in computers with software in the Armenian language”, the Minister noted.
The parties discussed the possibilities of Intel’s participation in the process of computerization of Armenia’s general educational sphere.