17:40 | 09.09.11 | Նորություններ | 2895
Երեւան: Մեդիամաքս: Intel ընկերության ներկայացուցիչներն այսօր ՀՀ կրթության եւ գիտության նախարար Արմեն Աշոտյանին առաջարկներ են ներկայացրել \"Մեկ աշակերտին մեկ համակարգիչ\" ծրագրի շրջանակում:
Արմեն Աշոտյանն ասել է, որ համակարգչային հագեցվածության ավելացումը  առաջնային հարցերի է կրթական բարեփոխումների համատեքստում: Այսօր Հայաստանում 22 աշակերտին բաժին  է ընկնում մեկ համակարգիչ, ինչը մոտ է եվրոպական միջին ցուցանիշին:
\"Այնուամենայնիվ, մենք շահագրգռված ենք բարելավել այդ ցուցանիշը: Մեզ հատկապես հետաքրքրում են հայերեն ծրագրերով համակարգիչներ\",- նշել է նախարարը:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են հանրակրթական ոլորտի համակարգչայնացման գործընթացում Intel ընկերության մասնակցության հնարավորությունները:

17:40 | 09.09.11 | Новости | 3897
Ереван/Медиамакс/. Представители Intel представили сегодня министру науки и образования Армении Армену Ашотяну свои предложения в рамках программы «Каждому школьнику по компьютеру».
Армен Ашотян сказал, что рост компьютеризации является приоритетным вопросом в контексте образовательных реформ. Сегодня в Армении на 22 школьника приходится по одному компьютеру, что близко к среднеевропейскому показателю.
«Тем не менее, мы заинтересованы в улучшении данного показателя. Нас особенно интересуют компьютеры с программным обеспечением на армянском языке», - отметил министр.
В ходе встречи стороны обсудили возможности участия Intel в процессе компьютеризации общеобразовательной сферы Армении.