16:34 | 24.02.10 | Նորություններ | 3593
Երեւան/Մեդիամաքս/. “ԱրմենՏելը” (Beeline ապրանքանիշ) այսօր հայտարարել է ռոումինգ-գործընկերների քանակի ավելացման մասին:
Այժմ Beeline-ի 3G ռոումինգը հասանելի է աշխարհի 47, իսկ GPRS ռոումինգը` 65 երկրներում, ՄԵԴԻԱՄԱՔՍ-ին հայտնել են ընկերության մամուլի ծառայությունում:
Փետրվարին Beeline-ի բաժանորդների համար գործարկվել էր երկկողմանի 3G ռոումինգ Մակեդոնիայի, Չեխիայի, Պորտուգալիայի, Հոնկոնգի եւ Ինդոնեզիայի, իսկ երկկողմանի GPRS ռոումինգ` Մեծ Բրիտանիայի, Մակեդոնիայի եւ Պակիստանի մի շարք օպերատորների հետ:
Օպերատորների ցանկը, որոնց բաժանորդները կարող են օգտվել 3G եւ GPRS ռոումինգից “ԱրմենՏելի” բջջային ցանցում, լրացվել է Դանիայի, Շվեդիայի, Ալբանիայի, Ռումինիայի, Բանգլադեշի, Ավստրալիայի եւ Ղրղզստանի օպերատորներով:
ՙՙ“ԱրմենՏելը” Հայաստանում ռոումինգ-գործընկերների թվով ավանդական առաջատարն է: “Մեզ համար չափազանց կարեւոր է, որպեսզի մեր բաժանորդները ստանան հարմարավետության մշտական մակարդակը, այդ թվում նաեւ ինտերնետին հասանելիությունը բջջային հեռախոսից` որտեղ էլ նրանք գտնվեն”,- հայտարարել է “ԱրմենՏելի” ղեկավար Իգոր Կլիմկոն:

16:34 | 24.02.10 | News | 5162
Yerevan/Mediamax/. “ArmenTel” (Beeline trademark) announced increase of the number of roaming partners today.
Now Beeline 3G roaming is available in 47 countries, and GPRS roaming - in 65 countries, Mediamax was informed in the company press service.
In February, two-way 3G roaming was launched for Beeline subscribers with operators in Macedonia, the Czech Republic, Portugal, Hong Kong and Indonesia, and two-way GPRS roaming in Great Britain, Macedonia and Pakistan.
The list of operators, the subscribers of which may use 3G and GPRS roaming in “ArmenTel” mobile network was replenished by companies from Denmark, Sweden, Albania, Romania, Bangladesh, Australia and Kyrgyzstan.
““ArmenTel” is the traditional leader in Armenia as to the number of roaming partners. It is extremely important for us for our subscribers to receive the level of comfort there are used to, including internet access by means of a cell phone, no matter their location”, Head of “ArmenTel” Igor Klimko stated.