16:34 | 24.02.10 | Նորություններ | 3593
Երեւան/Մեդիամաքս/. “ԱրմենՏելը” (Beeline ապրանքանիշ) այսօր հայտարարել է ռոումինգ-գործընկերների քանակի ավելացման մասին:
Այժմ Beeline-ի 3G ռոումինգը հասանելի է աշխարհի 47, իսկ GPRS ռոումինգը` 65 երկրներում, ՄԵԴԻԱՄԱՔՍ-ին հայտնել են ընկերության մամուլի ծառայությունում:
Փետրվարին Beeline-ի բաժանորդների համար գործարկվել էր երկկողմանի 3G ռոումինգ Մակեդոնիայի, Չեխիայի, Պորտուգալիայի, Հոնկոնգի եւ Ինդոնեզիայի, իսկ երկկողմանի GPRS ռոումինգ` Մեծ Բրիտանիայի, Մակեդոնիայի եւ Պակիստանի մի շարք օպերատորների հետ:
Օպերատորների ցանկը, որոնց բաժանորդները կարող են օգտվել 3G եւ GPRS ռոումինգից “ԱրմենՏելի” բջջային ցանցում, լրացվել է Դանիայի, Շվեդիայի, Ալբանիայի, Ռումինիայի, Բանգլադեշի, Ավստրալիայի եւ Ղրղզստանի օպերատորներով:
ՙՙ“ԱրմենՏելը” Հայաստանում ռոումինգ-գործընկերների թվով ավանդական առաջատարն է: “Մեզ համար չափազանց կարեւոր է, որպեսզի մեր բաժանորդները ստանան հարմարավետության մշտական մակարդակը, այդ թվում նաեւ ինտերնետին հասանելիությունը բջջային հեռախոսից` որտեղ էլ նրանք գտնվեն”,- հայտարարել է “ԱրմենՏելի” ղեկավար Իգոր Կլիմկոն:

16:34 | 24.02.10 | Новости | 3628
Ереван/Медиамакс/. «АрменТел» (торговая марка Beeline) объявил сегодня об увеличении числа роуминг-партнеров.
Теперь 3G роуминг Beeline доступен в 47 странах, а GPRS-роуминг – в 65 странах, сообщили Медиамакс в пресс-службе компании.
В феврале для абонентов Beeline был открыт двусторонний 3G роуминг с операторами Македонии, Чехии, Португалии, Гонконга и Индонезии, и двусторонний GPRS роуминг в Великобритании, Македонии и Пакистане.
Список операторов, абоненты которых могут пользоваться 3G и GPRS роумингом в мобильной сети «АрменТел», дополнился  компаниями из Дании, Швеции, Албании, Румынии, Бангладеш, Австралии и Кыргызстана.
««АрменТел» является традиционным лидером в Армении по числу роуминг-партеров. Для нас крайне важно, чтобы наши абоненты получали привычный уровень комфорта, в том числе доступ к интернету посредством мобильного телефона, где бы они не находились», - заявил глава «АрменТел» Игорь Климко.
Общее количество роуминг партнеров «АрменТел» на сегодняшний день составляет 498 операторов в 220 странах.