13:44 | 24.03.09 | Նորություններ | 4731
Երևան /Մեդիամաքս/. Հայաստանյան «Րութ ԱյԹիԷսՓի» ընկերությունը դարձել է ՀՀ-ում EMERSON Network Power-ի պաշտոնական ներկայացուցիչը:
Ինչպես հաղորդում է ՄԵԴԻԱՄԱՔՍ-ը, «Րութ ԱյԹիԷսՓի» ընկերության համահիմնադիր Հայկ Հովհաննիսյանն այսօր ասել է, որ EMERSON-ը աշխարհի խոշորագույն ընկերություններից է ցանցային ենթակառուցվածքների ոլորտում, եւ նրա մուտքը հայաստանյան շուկա մեծ քայլ է ՀՀ-ում տեղեկատվական տեխնոլոգիաների զարգացման ճանապարհին:
EMERSON-ը Հայաստանում ներկայացնելու է շինությունների օդափոխման (HPAC) եւ հովացման համակարգեր (HPM), անընդմեջ սնուցման աղբյուրներ (UPS):
Հայկ Հովհաննիսյանը նշել է, որ «Հարավկովկասյան երկաթուղի» ՓԲԸ-ի, «Զվարթնոց» օդանավակայանի եւ ՀՀ առեւտրային բանկերի հետ արդեն պայմանավորվածություններ են ձեռք բերվել EMERSON-ի սարքավորումների ձեռքբերման վերաբերյալ:
«Րութ ԱյԹիԷսՓի» ընկերությունը (տեղեկատվական տեխնոլոգիաների սերվիս պրովայդեր) հիմնադրվել է 2003 թվականին, հանդիսանում է ՀՀ-ում գործող ընկերություներին համալիր ցանցային լուծումների բաղադրիչների մատակարար: «Րութ ԱյԹիԷսՓին» համագործակցում է այնպիսի ընկերությունների հետ, ինչպիսիք են TYCO ELECTRONICS AMP NETCONNECT-ը, KNUERR-ը, HAGER TEHALIT-ը, FLUKE-ը:
EMERSON Network Power-ը գործունեություն է ծավալում աշխարհի ավելի քան 30 երկրներում, մշակում եւ արտադրում է անխափան եւ տատանվող սնուցման համակարգերի, մալուխատարների, հովացման համակարգերի ամբողջ տեսականին` հեռահաղորդակցային, բժշկության եւ արդյունաբերության առավել պատասխանատու կիրառություների, ինչպես նաեւ հովացման մասնագիտացված համալիր համակարգերի ու հաշվիչ կենտրոնների էլեկտրասնուցման համար: 2008 թվականին վաճառքների ծավալը կազմել է $6,3 մլրդ:

13:44 | 24.03.09 | Новости | 7246
Ереван /Медиамакс/. Армянская  компания «Рут АйТиЭсПи» стала официальным представителем EMERSON Network Power в Армении.
Как сказал сегодня со-учредитель компании «Рут АйТиЭсПи» Айк Ованисян, EMERSON является одной из крупнейших компаний в мире в области сетевых инфраструктур, и ее выход на армянский рынок стал большим шагом на пути развития IT в Армении.
В Армению EMERSON будет поставлять системы кондиционирования воздуха (HPAC), блоки для охлаждения помещений (HPM), источники для бесперебойного питания (UPS).
Айк Ованисян отметил, что уже достигнуты договоренности о поставках оборудования EMERSON с ЗАО «Южно-Кавказская Железная Дорога», международным аэропортом «Звартноц», банками.
Компания «Рут АйТиЭсПи» (сервис провайдер информационных технологий) основана в 2003 году, является поставщиком компонентов и комплексов сетевых решений для действующих в Армении компаний. "Рут АйТиЭсПи" сотрудничает с такими компаниями как  TYCO ELECTRONICS AMP NETCONNECT, KNUERR, HAGER TEHALIT, FLUKE.
EMERSON Network Power ведет деятельность в более чем 30 странах мира, разрабатывает и производит полный спектр систем бесперебойного питания постоянного и переменного тока, систем кондиционирования для наиболее ответственных применений в телекоммуникациях, медицине и промышленности, а также специализированных комплексных систем охлаждения и электропитания вычислительных центров. Объем продаж в 2008 году составил $6,3 млрд.