13:44 | 24.03.09 | Նորություններ | 4731
Երևան /Մեդիամաքս/. Հայաստանյան «Րութ ԱյԹիԷսՓի» ընկերությունը դարձել է ՀՀ-ում EMERSON Network Power-ի պաշտոնական ներկայացուցիչը:
Ինչպես հաղորդում է ՄԵԴԻԱՄԱՔՍ-ը, «Րութ ԱյԹիԷսՓի» ընկերության համահիմնադիր Հայկ Հովհաննիսյանն այսօր ասել է, որ EMERSON-ը աշխարհի խոշորագույն ընկերություններից է ցանցային ենթակառուցվածքների ոլորտում, եւ նրա մուտքը հայաստանյան շուկա մեծ քայլ է ՀՀ-ում տեղեկատվական տեխնոլոգիաների զարգացման ճանապարհին:
EMERSON-ը Հայաստանում ներկայացնելու է շինությունների օդափոխման (HPAC) եւ հովացման համակարգեր (HPM), անընդմեջ սնուցման աղբյուրներ (UPS):
Հայկ Հովհաննիսյանը նշել է, որ «Հարավկովկասյան երկաթուղի» ՓԲԸ-ի, «Զվարթնոց» օդանավակայանի եւ ՀՀ առեւտրային բանկերի հետ արդեն պայմանավորվածություններ են ձեռք բերվել EMERSON-ի սարքավորումների ձեռքբերման վերաբերյալ:
«Րութ ԱյԹիԷսՓի» ընկերությունը (տեղեկատվական տեխնոլոգիաների սերվիս պրովայդեր) հիմնադրվել է 2003 թվականին, հանդիսանում է ՀՀ-ում գործող ընկերություներին համալիր ցանցային լուծումների բաղադրիչների մատակարար: «Րութ ԱյԹիԷսՓին» համագործակցում է այնպիսի ընկերությունների հետ, ինչպիսիք են TYCO ELECTRONICS AMP NETCONNECT-ը, KNUERR-ը, HAGER TEHALIT-ը, FLUKE-ը:
EMERSON Network Power-ը գործունեություն է ծավալում աշխարհի ավելի քան 30 երկրներում, մշակում եւ արտադրում է անխափան եւ տատանվող սնուցման համակարգերի, մալուխատարների, հովացման համակարգերի ամբողջ տեսականին` հեռահաղորդակցային, բժշկության եւ արդյունաբերության առավել պատասխանատու կիրառություների, ինչպես նաեւ հովացման մասնագիտացված համալիր համակարգերի ու հաշվիչ կենտրոնների էլեկտրասնուցման համար: 2008 թվականին վաճառքների ծավալը կազմել է $6,3 մլրդ:

13:44 | 24.03.09 | News | 7241
Yerevan /Mediamax/. Armenian “Root ITSP” Company became the official representative of EMERSON Network Power in Armenia.
As the co-founder of “Root ITSP” Company Hayk Hovhannisyan stated today, EMERSON is one of the largest companies in the world in the sphere of network infrastructures, and its entry in the Armenian market became a big step along the path of IT development in Armenia.
EMERSON will supply to Armenia systems Heating/Piping/Air Conditioning (HPAC) systems, premise cooling blocks (HPM), Uninterruptible Power Supply sources (UPS).
Hayk Hovhannisyan noted that there are already agreements reached on supply of EMERSON equipment with “South Caucasus Railroad” CJSC, international “Zvartnots” Airport, banks.
“Root ITSP” Company (service provider of information technologies) was founded in 2003. It is the supplier of components and complexes of network solutions for companies, functioning in Armenia. “Root ITSP” cooperates with companies, such as TYCO ELECTRONICS AMP NETCONNECT, KNUERR, HAGER TEHALIT, FLUKE.
EMERSON Network Power carries out activity in over 30 countries of the world, elaborates a full spectrum of uninterruptible power systems of direct and alternating-current, conditioning systems and more responsible applications in telecommunications, medicine and industry, as well as specialized complex systems for cooling and power supply of computer centers. The volume of sales in 2008 made $6.3bln.