17:14 | 27.05.24 | Նորություններ | 16277
Ucom ընկերության աջակցությամբ «Արեւորդի» փառատոնի շրջանակում շարունակում է գործել Երիտասարդական անկյունը, որտեղ չորս օր շարունակ երիտասարդների համար անցկացվում են հնարավորությունների էքսպո եւ տարատեսակ աշխատարաններ։
Երիտասարդական անկյունն այս տարի կազմակերպվել էր առաջին անգամ, սակայն թե՛ մասնակից կազմակերպությունների եւ թե՛ այցելուների մեծ հետաքրքրությանը հուշում է կազմակերպչական թիմին, որ միջոցառումը կդառնա շարունակական։
Ucom ընկերության գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը նույնպես այցելել է Երիտասարդական անկյուն, շրջել եւ ծանոթացել էքսպոյի մասնակիցների հետ, այցելել «Բնություն եւ սոցիալական ձեռներեցություն» աշխատարանը, որտեղ ներկայացվում էր, թե ինչպես ձեռներեցությունը կարող է դրական փոփոխություններ բերել հասարակությունում եւ շրջակա միջավայրի վրա, ինչպես կարող են նորարարական բիզնես մոդելները լուծել բնապահպանական հրատապ մարտահրավերները՝ միաժամանակ ստեղծելով սոցիալական ազդեցություն:
«Ucom-ի համար էլ, ինձ համար էլ էկոլոգիան ու շրջակա միջավայրն ամենաբարձր արժեքներից են, քանի որ մենք լավ գիտակցում ենք, որ առանց առողջ բնության, հնարավոր չէ լիարժեք կյանք ունենալ։ Բազմազան, մաքուր բնությունն այն է, ինչ մենք ցանկանում ենք ժառանգել հաջորդ սերունդներին։ Բայց դրա հետ մեկտեղ շատ կարեւոր է կրթել նոր սերունդը, երիտասարդներին տալ այնպիսի գիտելիքներ, որ նրանք էլ իրենց հերթին հոգ տանեն մեր մոլորակի մասին», - նշել է Ucom ընկերության գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը։
«Երիտասարդական անկյունը ոչ միայն հնարավորություն է ընձեռում ծանոթանալ բնապահպանական կարեւոր խնդիրներին, այլեւ ստեղծում է հարթակ, որտեղ երիտասարդները կարող են զարգանալ, սովորել եւ փոխկապակցվել՝ դառնալով փոփոխության առաջատարներ իրենց համայնքներում եւ աշխարհում: Մեր համատեղ ջանքերով կկարողանանք ձեւավորել մի աշխարհ, որտեղ ձեռներեցությունը եւ նորարարությունը կծառայեն բնության եւ հասարակության բարօրության համար»,- ասել է «Արեւորդի» միջազգային փառատոնի տնօրեն Սոնա Քալանթարյանը։
Երիտասարդական անկյունը բաց տարածք է՝ բնության եւ շրջակա միջավայրի մասին խոսելու, կրթական նախաձեռնությունների եւ հնարավորությունների մասին առաջինը տեղեկանալու համար։ Այս տաղավարներում մասնակիցները ծանոթանում են ոլորտում գործող առաջատար կազմակերպությունների բնապահպանական ու կրթական ծրագրերին։

17:14 | 27.05.24 | Новости | 13981
При содействии компании Ucom в рамках фестиваля Sunchild действует Молодежный уголок, где в течение четырех дней для молодежи проводится выставка возможностей и различные мастер-классы.
Молодежный уголок в этом году проводится впервые, однако большой интерес участвующих организаций и посетителей подсказывает организаторам, что это мероприятие тоже станет частью традиции.
Генеральный директор Ucom Ральф Йирикян посетил фестиваль и Молодежный уголок, обошел выставку и познакомился с ее участниками. Он также принял участие в мастер-классе «Природа и социальное предпринимательство», где рассказывалось о том, как бизнес может принести положительные изменения в общество и окружающую среду и как могут инновационные бизнес-модели решать критические экологические проблемы, одновременно имея социальное воздействие.
«Экология и окружающая среда – очень важная ценность как для меня лично, так и для компании Ucom, поскольку мы прекрасно осознаем, что без здоровой природы невозможно жить полноценной жизнью. Многообразная, чистая природа – это то, что мы хотим оставить в наследство следующим поколениям. Но, кроме того, мы считаем очень важным обучать новое поколение, давать молодым людям знания, с помощью которых они в свою очередь смогут позаботиться о нашей планете», - сказал генеральный директор компании Ucom Ральф Йирикян.
«Молодежный уголок не только дает возможность знакомиться с важными экологическими проблемами, но и создает площадку, где молодые люди могут развиваться, учиться и создавать связи, инициировать изменения в своих общинах и во всем мире. Общими усилиями мы сможем сформировать новый мир, в котором бизнес и инновации будут служить на благо природе и обществу», - отметила директор фестиваля Sunchild Сона Калантарян.
Молодежный уголок – открытая площадка для обсуждений вокруг природы и окружающей среды, ознакомления с образовательными возможностями и инициативами. В его павильонах участники знакомятся с ведущими организациями в сфере, с их экологическими и образовательными программами.